اخبار

سرازیرشدن میلیاردها دلار سرمایه پس از تأیید ETF بیتکوین

مارک یوسکو، بنیان‌گذار شرکت مدیریت دارایی Morgan Creek Capital، معتقد است جهش قیمتی عظیمی در چشم‌انداز بیتکوین قرار دارد؛ چراکه پس از تأیید ETF بیتکوین، میلیاردها دلار سرمایه سازمان‌ها و مؤسسه‌ها آماده تزریق به بازار است.

یوسکو در مصاحبه‌ای با کانال یوتیوب Paul Barron Network گفته است که بیتکوین، پادشاه رمزارزها، پس از رویداد هاوینگ ۲۰۲۴، آماده اضافه‌کردن یک صفر به قیمت خود است.

در رویداد هاوینگ شبکه بیتکوین پاداش استخراج نصف و در‌نتیجه عرضه بیتکوین کاهش پیدا می‌کند. این اتفاق هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد و هاوینگ بعدی آوریل‌۲۰۲۴ (اردیبهشت۱۴۰۳) از راه خواهد رسید.

یوسکو معتقد است ارزش بازار بیتکوین می‌تواند تا ۱.۵ برابر بیشترین میزان تاریخی خود افزایش پیدا کند. وی در این مصاحبه گفته است:

با نگاهی به تاریخ، می‌بینیم که پس از هر هاوینگ، یک صفر به قیمت بیتکوین اضافه شده است. از ۱۰۰ به ۱,۰۰۰ دلار و از ۱,۰۰۰ به ۱۰,۰۰۰ دلار رسیدیم و حالا نوبت آن است که از ۱۰,۰۰۰ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برویم.

قیمت منصفانه بیتکوین ۱۰۰,۰۰۰ دلار است؛ اما در‌حال‌حاضر با قیمت ۲۶,۰۰۰ دلار خریدوفروش می‌شود. در این شرایط، افزایش قیمت سریع بیتکوین طبیعی و منصفانه است.

وی معتقد است که معمولاً سرمایه‌گذاران دارایی‌هایی را می‌خرند که قیمتشان کمتر از قیمت حقیقی است. بااین‌حال، پس از آن اتفاقی که می‌افتد، این است که در پاییز پس از هاوینگ شاهد افزایش قیمت تصاعدی بیتکوین خواهیم بود. یوسکو بیان می‌کند:

در چرخه قبلی، قیمت منصفانه بیتکوین حدود ۳۰,۰۰۰ دلار بود. طی چرخه قبلی، قیمت تا ۶۹,۰۰۰ دلار افزایش یافت که دلیلش وجود گمانه‌زنی‌های بسیار و حجم عظیم معاملات اهرم‌دار بود. فکر نمی‌کنم در هاوینگ آتی افزایش قیمت ۲ یا ۲.۵برابری را شاهد باشیم؛ اما افزایش قیمت ۱.۵برابری می‌تواند محتمل باشد.

یوسکو در‌ادامه این مصاحبه گفت که تا پایان سال ۲۰۲۳ یا ابتدای سال ۲۰۲۴، ETF بیتکوین تأیید می‌شود. این موضوع راه را برای ورود سرمایه‌ای هنگفت هموار خواهد کرد. وی معتقد است که به‌محض تأیید ETF نقدی بیتکوین، ۳۰۰میلیارد دلار سرمایه به بازار بیتکوین سرازیر خواهد شد.

مدیر اجرایی Morgan Creek Capital به این موضوع نیز اشاره کرد که هجوم عظیم سرمایه می‌تواند قیمت بیتکوین را بسیار افزایش دهد؛ چراکه سهم بزرگ‌تر عرضه بیتکوین غیرفعال یا در دست سرمایه‌گذاران بلندمدت است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا