اخبار

دستور SEC به کوین بیس برای حذف تمام رمزارزها به‌غیر از بیتکوین از این صرافی

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین‌بیس، ادعا کرده است که SEC از این صرافی خواسته تا تمام رمزارزهای موجود در آن به‌غیر از بیتکوین را حذف کند.

۳۱جولای۲۰۲۳ (۹مرداد۱۴۰۲)، آرمسترانگ در مصاحبه‌ با فایننشال تایمز افشا کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از صرافی کوین‌بیس می‌خواهد تقریباً ۲۵۰ رمزارز موجود در پلتفرم خود را قبل از طرح شکایت علیه این صرافی حذف کند.

مدیرعامل صرافی کوین‌بیس می‌گوید که به‌عقیده SEC‌، تمام رمزارزها به‌غیر از بیتکوین اوراق بهادار محسوب می‌شوند. وی ابراز تعجب کرده است که SEC چگونه از قانون چنین برداشتی کرده و به چنین نتیجه‌ای رسیده است.

ناگفته نماند که SEC به این سؤال آرمسترانگ جوابی نداده و فقط دستور داده است تمام رمزارزهای موجود در پلتفرم کوین‌بیس به‌غیر از بیتکوین حذف شوند. این رویکرد مشابه اظهارات گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است که در مصاحبه با نیویورک مگزین در فوریه۲۰۲۳ (بهمن۱۴۰۲) مطرح شده بود.

آرمسترانگ معتقد است تن‌دادن به خواسته SEC به ایجاد رویه‌ای عادی منجر خواهد شد که در‌نهایت، می‌تواند به پایان صنعت رمزارز در آمریکا ختم شود. آرمسترانگ گفته است: «خواسته SEC‌ کار را برای ما راحت می‌کند: به دادگاه می‌رویم تا ببینیم دادگاه چه می‌گوید.»

اوایل ژوئن۲۰۲۳ (خرداد۱۴۰۲)، SEC از صرافی کوین‌بیس به‌دلیل نقص قوانین اوراق بهادار آمریکا شکایت کرد. در این شکایت، ذکر شده است که کوین‌بیس قوانین مربوط به اوراق بهادار آمریکا را نقض کرده و اوراق بهادار ثبت‌نشده را فروخته است.

پس از این مصاحبه، SEC به فایننشال تایمز گفته است که خواسته حذف رمزارزها از صرافی‌ها دستور رسمی نیست و فقط برداشت شخصی کارکنان این سازمان از قانون است.

به‌دلیل نبود قانون‌گذاری رمزارز در آمریکا، هیچ‌یک از نهادهای قانون‌گذاری روی صنعت رمزارز نظارت نمی‌کنند و در‌حال‌حاضر، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC‌) این نقش را ایفا می‌کنند.

۲۷‌جولای۲۰۲۳ (۵‌مرداد۱۴۰۲)، دو کمیته خدمات مالی و کشاورزی مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کردند که نظارت بر بازار رمزارزها را عمدتاً به CFTC و بخش‌هایی را به SEC واگذار می‌کند.  

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا