اخبار

بانک جی‌پی مورگان به‌دنبال راه‌حلی بلاکچینی برای سیستم پرداخت و تسویه است

بانک جی‌پی مورگان (J. P. Morgan) در حال توسعه و آزمایش راه‌حلی بلاکچینی با هدف افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌ها است.

به‌گزارش بلومبرگ، بانک جی‌پی مورگان، یکی از بانک‌های بزرگ جهان، در حال بررسی نوعی سیستم پرداخت دیجیتال مبتنی‌بر بلاکچین است. این بانک بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای این پروژه را توسعه داده است؛ اما برای راه‌اندازی آن به دریافت مجوز از مقام‌های قانونی ایالات متحده آمریکا نیاز دارد. پس از اخذ مجوز، جی‌پی‌مورگان قصد دارد تا در مدت یک سال پروژه را برای مشتریان سازمانی عرضه کند.

این راه‌حل بلاکچینی که به‌عنوان نسخه دیجیتالی از سپرده‌های مشتریان عمل می‌کند، به افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌ها می‌تواند کمک کند. از این سیستم می‌توان در ارسال وجوه به دیگر بانک‌ها یا تسویه اوراق بهادار توکنیزه‌شده استفاده کرد.

سال گذشته، بانک جی‌پی مورگان با مقام‌های مالی کشور سنگاپور همکاری کرد تا سیستم پرداخت مبتنی‌بر توکن سپرده را آزمایش کند. عمر فاروق، مدیرعامل Onyx، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه جی‌پی‌مورگان و فعال در حوزه وب۳، سال ۲۰۲۲ در بیانیه‌ای اعلام کرد که بانک در حال توسعه راه‌حل‌های مالی مبتنی‌بر بلاکچین است. او افزود که از نگاه جی‌پی مورگان، سپرده‌های دردسترس در بلاکچین عمومی گام بعدی در تکامل پول دیجیتال در بانک‌ها محسوب می‌شوند.

شایان ذکر است که سال ۲۰۱۹ این بانک ارز دیجیتال خود، یعنی J. P. Morgan Coin را راه‌اندازی کرده است. این بانک آمریکایی مستقر در نیویورک نزدیک به دو قرن از آغاز فعالیتش می‌گذرد. بانک جی‌پی مورگان خدمات خود را در ۱۰۰ کشور دنیا ارائه می‌دهد. تا اکتبر‌۲۰۲۲، بانک مذکور با دارایی خالص ۳۶۸۴‌میلیارد دلار، بزرگ‌ترین بانک در ایالات متحده آمریکا و پنجمین بانک بزرگ جهان از‌نظر کل دارایی است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا