اخبار

مدیرعامل سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس: ما به رمزارز ها اعتقادی نداریم

مدیرعامل سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس، شارمین موسوی‌رحمانی (Sharmin Mossavar Rahmani)، در مصاحبه‌ای با وال‌استریت ژورنال گفت که رمزارز ها، به‌ویژه بیت‌کوین دارایی‌ای برای سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شوند. وی افزود: «ما به رمزارزها اعتقادی نداریم.»

به‌گزارش کریپتونیوز، به‌نظر می‌رسد که وال‌استریت ژورنال رمزارزها را به‌عنوان نوعی دارایی برای سرمایه‌گذاری پذیرفته است. دراین‌میان، بسیاری از مؤسسه‌های مالی سنتی مانند بلک‌راک و فیدلیتی حتی محصولاتی مانند ETF بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران راه‌اندازی کرده‌اند. هیجان معاملات اخیر نشان می‌دهد که تقاضای فراوانی برای دارایی‌های دیجیتال وجود دارد.

بااین‌همه، گلدمن ساکس همچنان به تفکر قدیمی‌اش درباره دارایی‌های دیجیتال پایبند باقی مانده است و سوءظن خود را به بیت‌کوین و رمزارزها به‌راحتی ابراز می‌کند. مدیرعامل این مجموعه، موسوی‌رحمانی، در مصاحبه‌ اخیرش ارزشمندبودن بیت‌کوین را رد می‌کند و می‌گوید: «اگر نمی‌توانید ارزش مشخصی را برای دارایی‌ها تعیین کنید، پس چگونه می‌توانید روند صعودی یا نزولی را برایش پیش‌بینی کنید؟» او در‌ادامه افزود که مشتریان آن‌ها علاقه‌ای به BTC نشان نداده‌اند.

تقاضای مشتریان وجود دارد

طبق گزارش‌ها، اخیراً  و با رونق مجدد بازار رمزارزها مشتریان صندوق‌های پوشش ریسک گلدمن ساکس، علاقه بیشتری به مشتقات رمزنگاری نشان داده‌اند. این بانک در سال ۲۰۲۱ رسماً میز معاملات رمزارزش را راه‌اندازی کرد و پس از سال‌ها تفکر از سال ۲۰۱۷، تسهیل معاملات مختلف مرتبط با بیت‌کوین، از‌جمله قراردادهای آتی بدون تحویل و قراردادهای آتی بیت کوین CME را شروع کرد.

در‌حال‌حاضر، گلدمن ساکس علاوه‌بر قراردادهای آتی سهام بیت‌کوین و اتریوم CME، تجارت گزینه‌های تسویه نقدی بیت کوین و اتریوم را ارائه می‌دهد. با‌این‌حال، خود بانک مستقیماً به تجارت توکن‌های رمزنگاری اساسی زیربنایی نمی‌پردازد.

مکس مینتون، رئیس دارایی‌های دیجیتال گلدمن ساکس در آسیا و اقیانوسیه، در مصاحبه‌ای گفته است که تأیید اخیر ETFها باعث تجدید علاقه و فعالیت در میان مشتریان بانک شده است.

مینتون خاطرنشان کرد که بسیاری از مشتریان در‌حال‌حاضر در حوزه رمزنگاری فعال هستند یا به‌تازگی برای ورود به این بازار اقدام کرده‌اند. از ابتدای سال جاری، افزایش زیادی در علاقه مشتریان قدیمی، جذب مشتریان جدید و حجم معاملات رمزارزها مشاهده شده است.

احتیاط گلدمن ساکس

با تمام این تفاسیر، به‌نظر می‌رسد که گلدمن ساکس ترجیح می‌دهد معاملات خود را به‌صورت پنهانی انجام دهد. در سال ۲۰۲۱، مشخص شد که گلدمن ساکس‌، ICAP، جی‌پی‌ مورگان و UBS اولین محصول قابل‌معامله در بورس (ETP) را در اروپا خرید‌ه‌اند که طبق گزارش کوین‌دسک، امکان دسترسی و خرید‌و‌فروش رمزارز پولکادات (DOT) را برای مشتریان فراهم می‌کرد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا