اخبار

محکومیت به‌دلیل استخراج رمزارز در مدارس آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا دو نفر را به‌دلیل استخراج رمزارز در محیط مدرسه محکوم کرده است. این محکومیت با سخت‌گیری‌های اخیر سازمان‌های ناظر بر مصرف انرژی در ایالات متحده درباره فعالیت‌های استخراج رمزارز هم‌زمان شده است.

دادگاه کیفری آمریکا (DoJ) دو تن از کارکنان ارشد فعال در اداره یکپارچه مدرسه‌های منطقه پترسون را به اجرای عملیات استخراج رمزارز در محل ۱۰ مدرسه این منطقه و استفاده از منابع مدرسه و افزایش هزینه‌های برق متهم کرده است.

در بیانیه اخیر، وزارت دادگستری ادعا کرد که جفری منگ (Jeffrey Menge)، معاون مدیر و مدیر امور تجاری اداره یکپارچه مدارس پترسون، همراه با اریک دربرت (Eric Drabert)، مدیر فناوری اطلاعات این اداره، با همکاری یکدیگر، مزرعه استخراج رمزارز راه‌اندازی و سپس تمام رمزارزهای استخراج‌شده را به کیف‌پول‌های رمزارزی خود منتقل کرده‌اند. در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است:

آن‌ها کارت‌های گرافیکی پیشرفته‌ای خریده‌اند و از این کارت‌ها همراه با دارایی‌های دیگر اداره مدرسه و برق، برای راه‌اندازی مزرعه استخراج رمزارز در محدوده مدارس زیرنظر اداره مشترک منطقه پترسون بهره برده‌اند.

بااین‌حال، در بیانیه یادشده به تعداد مدارسی که در این عملیات استخراج رمزارز استفاده شده بودند، اشاره‌ای نشده است. این منطقه شامل ۱۰ مدرسه با حدود ۶,۲۰۰ نفر دانش‌آموز است.

علاوه‌بر‌این، نوع رمزارزهای استخراج‌شده اعلام نشده است. برخی از رمزارزهایی که احتمال دارد در این عملیات استخراج شده باشند، شامل بیت کوین، مونرو، ریون کوین (RVN) و دوج‌کوین هستند.

کوین‌تلگراف می‌نویسد که بر‌اساس داده‌های اخیر کوین‌گکو (CoinGecko)، استخراج بیت کوین برای ماینری که به‌صورت انفرادی فعالیت کند، به حدود ۲۶۶هزار کیلووات‌ساعت برق نیاز دارد. این فرایند حدود ۷ سال طول خواهد کشید و مصرف ماهانه برق حدود ۱۴۳ کیلووات‌ساعت خواهد بود.

همچنین، در‌کنار سایر فعالیت‌های کلاه‌بردارانه ادعا‌شده، وزارت دادگستری مدعی شده است که منگ بین ۱‌میلیون تا ۱/۵میلیون دلار اختلاس کرده است. دربرت نیز بین ۲۵۰هزار تا ۳۰۰هزار دلار سرقت کرده است.

استخراج بیت کوین درمقابل لوازم خانگی

استخراج بیت کوین درمقابل لوازم خانگی (مصرف برق) (منبع: CoinGecko)

قوانین جدید وضع‌شده درباره استخراج رمزارز

کشف این موضوع و محکومیت اعلام‌شده پس از سخت‌گیری اخیر سازمان نظارت بر انرژی آمریکا درباره استخراج رمزارزها رخ داده است. قوانین و سخت‌گیری‌های جدید این سازمان به‌عنوان بخشی از برنامه ابتکاری برای کاهش اتلاف انرژی در این کشور در نظر گرفته شده است.

۱فوریه۲۰۲۴ (۱۲بهمن۱۴۰۲)، وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) اعلام کرد که استخراج‌کنندگان رمزارز باید مصرف انرژی خود را برای ۶ ماه آینده گزارش کنند. این تصمیم به‌دنبال نگرانی‌ها درباره افزایش اخیر قیمت بیت کوین گرفته شده است که هجوم فعالیت‌های استخراج رمزارز را در پی خواهد داشت.

درست یک روز قبل از انتشار خبر مرتبط با این کلاه‌برداری، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) اعلام کرد که از هفته آینده نظرسنجی‌ای برای اندازه‌گیری مصرف برق شرکت‌های استخراج رمزارز محلی منتشر می‌کند. ماینرها باید درباره جزئیات مربوط به مصرف انرژی خود پاسخ دهند.

نگرانی درباره افزایش مصرف انرژی و کلاه‌برداری‌های مرتبط با آن در حوزه رمزارزها به ایالات متحده منحصر نیست. مقام‌های ناظر و تنظیم‌کننده‌های مصرف انرژی در سراسر جهان تلاش می‌کنند با نظارت و تصویب قوانین جدید مصرف بیش‌از‌حد برق را کنترل کنند.

دسامبر۲۰۲۳، کوین‌تلگراف گزارش داد که مقام‌های پلیس اندونزی ۱۰ عملیات استخراج بیت کوین را شناسایی و تعطیل کردند. این در حالی است که سازمان‌دهندگان این عملیات به سرقت برق با ارزشی نزدیک به ۱‌میلیون دلار متهم شده‌اند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا