اخبار

واکنش‌های متفاوت بازار رمزارزها به استعفای چانگ‌پنگ ژائو

با استعفای چانگ‌پنگ ژائو و جریمه ۴.۳‌میلیارد‌‌دلاری صرافی بایننس، بازار رمزارزها واکنش‌های متفاوتی به این اتفاق نشان داده است.

با توافق دیروز وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا مبنی‌‌بر تسویه‌حساب ۴.۳‌میلیارد‌دلاری صرافی بین‌المللی بایننس به‌اتهام پول‌شویی و به‌دنبال آن استعفای چانگ‌پنگ ژائو، بازار رمزارز دچار تغییراتی شد.

واکنش بازار رمزارزها به استعفای چانگ‌پنگ ژائو

به‌نوشته‌ی کوین‌تلگراف، پس از اینکه دادستان کل ایالات متحده از توافق با مدیر‌عامل بایننس خبر داد، جزئیات دیگری نیز مطرح شد.

در این توافق، چانگ‌پنگ ژائو (ملقب به CZ) به نقض عمدی قانون محرمانگی بانکی باید اعتراف کند. به‌نظر می‌رسد همین بند از توافق استعفای چانگ‌پنگ ژائو از مدیرعاملی صرافی بایننس را به‌دنبال داشته است.

طبق گفته‌های دادستان کل ایالات متحده، بایننس براساس قانون باید تمام فعالیت‌های مشکوک گذشته را بررسی کند و آن‌ها را به مقام‌های فدرال گزارش دهد.

دادستانی هدف از این الزام را کمک به تحقیقات وزارتخانه متبوعش برای تحقیقات جنایی درباره فعالیت‌های مخرب سایبری و کمک‌های مالی تروریسم به‌واسطه رمزارزها اعلام کرد. به‌نظر می‌رسد این تصمیم به جنگ اخیر بین اسرائیل و حماس مرتبط باشد.

با اعلام این خبر، قیمت بیت کوین حدود ۱.۷۹‌درصد کاهش یافت و دیگر رمزارزها نیز با نوسان همراه بودند. نکته جالب درباره تأثیر این خبر بازار آن بود که با‌توجه‌به آنلاین‌بودن بازار‌های رمزارز و آگاهی معامله‌گران بزرگ از این رأی و اتفاقات مرتبط با استعفای چانگ‌پنگ ژائو، تأثیر خبر قبل از اعلام رسمی و روز کاری بود.

واکنش کاربران بایننس به استعفای چانگ‌پنگ ژائو

بازار رمزارزها مانند بازار وال‌استریت زنگ رسمی آغاز معاملات روزمره ندارد و این امر بار‌دیگر به‌روز و در‌دسترس بودن بازار رمزارزها را یادآوری کرد.

با تمام تصورات اولیه درباره‌ تأثیر احتمالی این خبر، به‌نظر می‌رسد که آمار نشان می‌دهد کاربران بایننس واکنش احساسی به این خبر نشان نداده‌اند. همچنین میل خروج کاربران از این صرافی رشد چشمگیری نکرده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا