اخبار

مشکلات قانونی کوین بیس عمیق‌تر می‌شود: شکایت مشتریان علیه شرکت

کوین بیس (Coinbase) با دعوی حقوقی جدیدی مواجه است؛ زیرا مشتریان این شرکت روز جمعه شکایت دسته‌جمعی علیه این شرکت ثبت کردند. این شکایت دو زیرمجموعه صرافی کوین‌بیس، یعنی کوین‌بیس‌ گلوبال (Coinbase Global) و مدیریت دارایی کوین‌بیس (Coinbase Asset Management) را متهم می‌کند که از زمان آغاز فعالیت این صرافی، بارها قوانین اوراق بهادار را زیر پا گذاشته‌اند.

این دادخواست به تناقض‌های خاصی در توافق‌نامه کاربری Coinbase اشاره می‌کند. درحالی‌که کوین‌بیس برخی از دارایی‌های رمزنگاری را به‌عنوان اوراق بهادار شناسایی می‌کند، هرگز آن‌ها را برای فروش ثبت نکرده است.

به‌گزارش کریپتونیوز، شکایت مذکور ادعا می‌کند که کوین‌بیس به فعالیت به‌عنوان «کارگزار اوراق بهادار» و «واسطه اوراق بهادار» اعتراف کرده است. همچنین، به‌طور خاص چندین دارایی دیجیتال فهرست‌شده در کوین بیس را به‌عنوان «اوراق بهادار دارایی دیجیتال» معرفی می‌کند. این دارایی‌ها عبارت‌اند از: آلگوراند (ALGO)، دیسنترالند (MANA)، پالیگان (MATIC)، نیر پروتکل (NEAR)، یونی‌سواپ (UNI) و سولانا (SOL).

ادعا علیه کوین بیس: این صرافی کاربران را گمراه کرده است

در متن شکایت علیه کوین‌بیس مطرح شده است:

کوین‌بیس در اوایل تأثیر فراوان طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان اوراق بهادار بر عملکرد پلتفرم‌های دارایی دیجیتال کوین‌بیس را درک کرد. به‌همین‌دلیل، سهواً یا عمداً از ثبت اوراق بهادار و اشخاص یا کارگزار و معامله‌گران طبق الزامات قانون ایالتی خودداری کرد.

ادعا می‌شود که افشانکردن اطلاعات مهم تاکتیک‌های بازاریابی گمراه‌کننده را تشدید کرده است. بنابر ادعای شکایت مذکور، این تاکتیک‌ها برای زیر فشار قراردادن مشتریان برای خرید اوراق بهادار دارایی دیجیتال در کوین‌بیس طراحی شده‌اند.

سخن‌گوی کوین بیس در مصاحبه‌ با کریپتونوز اظهار کرد:

ادعاهای مطرح‌شده در این دعوی حقوقی ازنظر قانونی بی‌اساس هستند. ما به روند قضایی ایمان کامل داریم و مشتاقانه منتظر رسیدگی کامل به ادعاها در زمان مناسب هستیم.

کوین بیس فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده را تکذیب می‌کند

کوین‌بیس از قبل درگیر دعوی حقوقی جداگانه‌ای با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است که این صرافی را به نقض قوانین اوراق بهادار متهم می‌کند. رگولاتور به‌طور خاص کوین‌بیس را به عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده از‌طریق برنامه استیکینگ خود متهم کرده است. شایان ذکر است که SEC هیچ‌یک از مدیران اجرایی کوین‌بیس را در شکایت خود هدف قرار نداده است.

کوین بیس همچنان بر این عقیده است که فروش‌ ثانویه دارایی‌های دیجیتال، اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند. این صرافی به تصمیم اخیر یکی از قاضی‌ها مبنی‌بر ادامه دادخواست SEC اعتراض کرده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا