اخبار

ظرفیت پردازش اکوسیستم آوالانچ به ۱۰۰هزار تراکنش در ثانیه رسید

شرکت آوا لبز (Ava Labs) توسعه‌دهنده اصلی اکوسیستم آوالانچ است. این شرکت به‌دنبال ارائه پیاده‌سازی آپدیت وریکس (Vryx) در بلاک‌چین آوالانچ (Avalanche) است. براساس ادعای این شرکت، اجرای به‌روزرسانی یاد‌شده توان پردازش شبکه آوالانچ را به ۱۰۰هزار تراکنش در ثانیه می‌رساند. 

بی‌تردید تحقق این ماجرا گامی بلند در مسیر ارتقای به‌روزرسانی شبکه آوالانچ به‌شمار می‌رود. نکته مهم این است که آپدیت جدید تأثیر منفی روی دو ضلع دیگر سه‌گانه بلاک‌چین آوالانچ، یعنی امنیت و تمرکززدایی نمی‌گذارد. 

به‌نوشته کریپتودات‌نیوز، آپدیت Vryx از سیستم Replication Machine State Decoupled (به‌اختصار DSMR) استفاده می‌کند. این سیستم اجازه می‌دهد تراکنش‌ها قبل از بررسی و تأیید، در شبکه پخش و در نوبت قرار گیرند. چنین مکانیزمی نوعی نظم و انضباط را در شبکه برقرار می‌کند و درنتیجه، فرصت پردازش تراکنش‌ها با سرعت بیشتر را به‌ارمغان می‌آورد. 

باوجوداین، می‌توان گفت ضعف سیستم DSMR امکان پخش تراکنش‌های نامعتبر در شبکه و درنتیجه، مسدودشدن آن با داده‌های غیرضروری است. Vryx در این زمینه نیز راه‌حل مناسبی دارد؛ به‌طوری‌که قصد دارد پیش از پخش تراکنش‌ها در شبکه، از پرداخت کارمزد آن‌ها اطمینان یابد و کارایی سیستم را حفظ کند. 

جالب است بدانید که آوا لبز در روزهای گذشته تعدادی از کارکنانش را تعدیل کرده است. این مسئله موجی از نگرانی را در بین سرمایه‌گذاران رمزارز AVAX به‌راه انداخته است. همان زمان مدیران شرکت آوا لبز توضیح دادند که این مجموعه در مسیر درست گام برمی‌دارد و ازنظر مالی در بهترین وضعیت از زمان آغاز فعالیتش به‌سر می‌برد.

با به‌روزرسانی جدید چه سرنوشتی در انتظار آوالانچ خواهد بود؟

با انتشار خبر به‌روزرسانی جدید آوالانچ، امیدواری اعضای جامعه این رمزارز برای بهبود هرچه‌بیشتر اوضاع آن افزایش یافته است. نکته شگفت‌انگیز ماجرا این است که در پی انتشار این خبر در روز ۲۸ژانویه۲۰۲۴ (۸بهمن۱۴۰۲)، در مدت یک روز قیمت آوالانچ با بیش از ۱۲درصد رشد، به ۳۶/۲۵ دلار رسیده است. 

علاوه‌براین، افزایش ۵۴درصدی حجم معاملات روزانه این توکن را در‌مقایسه‌با روز گذشته شاهد هستیم. در ۲۴ ساعت اخیر نیز، رکورد ۷۵۶میلیون دلار برای معاملات رمزارز AVAX ثبت شده است. همچنین، آوالانچ با مارکت‌کپ بیش از ۱۳میلیارد‌دلاری، جایگاه دوج کوین را در بین ۱۰ رمزارز برتر بازار کریپتوکارنسی ازآنِ خود کرده و اکنون در پله نهم ایستاده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
crypto.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا