اخبار

انتشار گزارش سه‌ماهه دوم تتر؛ ذخایر مازاد تتر به 3.3میلیارد دلار رسید

دوشنبه ۳۱جولای۲۰۲۳ (۹مرداد۱۴۰۲)، شرکت تتر گزارش سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ خود را منتشر کرد. در این گزارش، آمده است که تا ۳۰‌ژوئن۲۰۲۳ (۹‌تیر۱۴۰۲)، ذخایر مازاد تتر ۳.۳‌میلیارد دلار بوده که درمقایسه‌با سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۸۵۰‌میلیون دلار افزایش یافته است.

شرکت تتر حدود ۸۵درصد از سرمایه‌اش را به‌صورت نقد یا معادل‌های نقدی ذخیره کرده است. همچنین، این شرکت در این گزارش مدعی شده است که سود عملیاتی به‌دست‌آمده در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳، بیش از یک‌میلیارد دلار بوده است که درمقایسه‌با سه‌ماهه اول افزایش ۳۰‌درصدی را نشان می‌دهد.

آخرین گزارش حسابرسی شرکت تتر نیز نشان می‌دهد که این شرکت نزدیک به ۷۳میلیارد دلار در صندوق ذخیره‌اش نگه‌داری می‌کند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، گفته است که بخشی از این میزان تحت‌مالکیت مستقیم شرکت تتر و بخشی به‌صورت توافق‌نامه بازخرید یک‌شبه و بخشی دیگر نیز در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازارهای پول نگه‌داری می‌شود. همچنین، وی تصریح کرده است که میانگین سررسید اوراق تسهیلات کمتر از ۹۰ روز است.

گزارش حسابرسی شرکت تتر نشان می‌دهد که این شرکت صاحب حدوداً ۱.۶‌میلیارد دلار بیتکوین است که درمقایسه‌با گزارش قبلی که گفته‌ بود این شرکت ۱.۵‌میلیارد دلار بیتکوین دارد، اندکی افزایش یافته است. می۲۰۲۳ (اردیبهشت۱۴۰۲)، شرکت تتر اعلام کرده بود که قصد دارد برای افزایش شفافیت در عملکرد و استراتژی تخصیص بودجه شرکت، بخشی از سود عملیاتی را به ذخایر بیتکوین خود تخصیص دهد.

گفتنی‌ است که BDO، یکی از شرکت‌های حسابرسی مستقل ایتالیایی، این گزارش حسابرسی را انجام داده است؛ بنابراین، گزارش حسابرسی رسمی‌ای نیست. در گذشته، SEC متذکر شده بود که شرکت‌های مستقل حسابرسی باید در پرونده‌های حسابرسی شرکت‌های رمزارزی، حساسیت بیشتر به‌خرج دهند؛ چراکه به‌هرحال گزارش‌های حسابرسی مستقل به‌اندازه گزارش‌های حسابرسی مالی رسمی، دقیق و جامع نیستند.

جالب است بدانید که اگر تتر را یک کشور تصور کنیم، باتوجه‌به ارزش ذخایر ۷۳میلیارددلاری‌اش‌، در جایگاه بیست‌ودوم بزرگ‌ترین کشورهای جهان از‌لحاظ ذخیره دلاری قرار می‌گیرد؛ یعنی جلوتر از کشورهایی مثل امارت متحده عربی و استرالیا و مکزیک.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا