اخبار

ادعای یکی از تحلیلگران معروف: کاهش قیمت بیت کوین موقتی خواهد بود

کوین اسونسون در کانال یوتیوب خود، Kevin Svenson Crypto، پیش‌بینی تازه‌ای درباره بیت کوین منتشر کرده است. وی اعتقاد دارد که کاهش قیمت بیت‌کوین موقت خواهد بود.

اسونسون در جدیدترین تحلیلش خاطرنشان می‌کند که BTC از ابتدای ماه دسامبر، هنوز به کمترین سطح خود نرسیده که نشان‌دهنده حرکت ثابت نسبی است. وی می‌گوید پس از تأیید ETF بیت کوین حرکتی نزولی را تجربه می‌کند؛ اما این وضعیت موقت خواهد بود.

او قیمت ۴۰,۲۰۰ دلار را به‌عنوان سطح حیاتی برای بیت کوین معرفی می‌کند. کاهش قیمت به کمتر از این سطح می‌تواند به آزمایش مجدد سطوح حمایتی بعدی، حتی تا ۳۵هزار دلار منجر شود. با‌این‌حال، اسونسون بر این باور است که هرگونه کاهش قیمت، به‌واسطه عوامل فاندامنتال مثبت با تقاضای قوی خرید روبه‌رو خواهد شد.

همچنین، وی تأکید می‌کند که کاهش قیمت قبل از رویدادهای هاوینگ بیت کوین از‌نظر تاریخی فرصت‌های خرید کم‌نظیری به‌وجود می‌آورد؛ زیرا قیمت‌ها پس از هاوینگ به بازگشت به سطوح پایین‌تر تمایلی ندارند.

ارتباط بیت کوین و شاخص S&P 500

در‌ادامه، اسونسون به وابستگی Bitcoin و شاخص S&P 500 اشاره می‌کند و معتقد است در حرکت این شاخص به‌سمت بیشترین قیمت خود و شکست این سطح قیمتی، بیت‌کوین از S&P 500 پیروی خواهد کرد. در‌حال‌حاضر، این شاخص نزدیک به بیشترین سطح قیمتش قرار دارد که می‌تواند سیگنالی مثبت برای بیت‌کوین باشد.

Cryptoglobe می‌نویسد باتوجه‌به داده‌های تاریخی، پس از دومین رویداد هاوینگ بیت‌کوین، زمانی‌که شاخص S&P 500 بیشترین قیمتش را شکست، بیت‌کوین در مدت ۷ ماه به سقف قیمت خود رسید. پس از سومین رویداد هاوینگ، این مدت زمان به ۴ ماه رسید.

حالا و باتوجه‌به موقعیت مثبت شاخص S&P 500، اسونسون پیش‌بینی می‌کند بیت کوین می‌تواند در مدت تقریباً ۴ ماه به ATH خود برسد. در پایان، وی خاطر‌نشان می‌کند که در‌حال‌حاضر هر کاهش قیمتی را باید به‌عنوان فرصت خرید در نظر گرفت. او معتقد است که شکسته‌شدن بیشترین سطح قیمتی شاخص S&P 500 نمایانگر حرکت صعودی بیت‌کوین خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا