اخباردسته‌بندی نشده

افزایش ۱۷۴درصدی فروشندگان پذیرنده بیت کوین در سال ۲۰۲۳

بر‌اساس داده‌های BTC Map، تعداد تاجرانی که به‌عنوان پذیرنده پرداخت‌های بیت کوین در سراسر جهان فهرست شده‌اند، در سال ۲۰۲۳ تقریباً سه برابر افزایش یافته است.

BTC Map سرویس نقشه‌برداری و ردیابی فعالیت بازرگانی با BTC است که استفاده از آن برای کسب‌وکارها و کاربرانی بسیار مفید بوده است که قصد دارند پرداخت خود را با استفاده از بیت کوین انجام دهند. این سرویس از داده‌های نقشه‌برداری منبع‌باز به نام OpenStreetMap استفاده می‌کند. OpenStreetMap پروژه‌ای مشارکتی است که اطلاعات مکانی مانند جاده‌ها و ساختمان‌ها را در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند.

BTC Map از این داده‌های نقشه برای نشان‌دادن مکان‌هایی استفاده می‌کند که افراد می‌توانند در آن‌ها پرداخت خود را با بیت‌کوین انجام دهند. همچنین، BTC Map سرویس خود را از‌طریق اپلیکیشن‌های زیبا و کاربردی برای وب و اندروید و آی‌اواس ارائه می‌دهد. این امر دسترسی به آن را در تمام دستگاه‌های دیجیتال (گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و…) امکان‌پذیر کرده است. این اپلیکیشن‌ها امکان اضافه‌کردن و ویرایش مکان‌های جدید را به کاربران می‌دهد و به‌روزرسانی اطلاعات آن‌ها ازطریق فعالیت کاربران انجام می‌شود.

طبق داده‌های جدیدترین گزارش BTC Map، تعداد رستوران‌ها، بارها، فروشگاه‌ها و خدماتی که قابلیت پرداخت با این دارایی دیجیتال را دارند، تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۶,۱۲۶ نفر رسیده است. این موضوع افزایش درخورتوجهی را درمقایسه‌با ۲,۲۰۷ تاجر در ابتدای سال نشان می‌دهد. بااین‌حال، این عدد کاهشی جزئی درمقایسه‌با بیشترین مقدار خود، ۶,۵۹۰ فروشنده در اواخر سپتامبر، تجربه کرده است.

BTC Map از داده‌های نقشه‌برداری OpenStreetMap استفاده می‌کند تا به کسب‌وکارها و کاربران اجازه دهد مکان‌هایی را تگ کنند که مردم می‌توانند با بیت کوین پرداخت کنند. ازاین‌رو، افزایش مشاهده‌شده ممکن است به‌دلیل عملکرد فعالانه کاربرانی باشد که کسب‌وکارها را به پایگاه‌داده اضافه می‌کنند.

این نقشه نشان می‌دهد که تمرکز حضور فروشندگان پذیرنده بیت کوین در آمریکای مرکزی و جنوبی بیشتر است و تعداد کمتری از این فروشندگان در آفریقا و آسیا وجود دارد. همچنین ایالات متحده و اروپا آمار بیشتری از پذیرش رمزارز به‌واسطه کسب‌وکارها و فروشندگان را نشان می‌دهند. بر‌اساس داده‌های این نقشه، فیلیپین بیشترین تعداد فروشنده را در جنوب‌شرق آسیا دارد و تقریباً هیچ تاجری در چین و هند و روسیه وجود ندارد.

در ماه نوامبر، کوین‌تلگراف گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد بسیاری از بازرگانانی که دارایی‌های رمزنگاری‌شده را می‌پذیرند، پس از دریافت دارایی‌های رمزارزی، آن‌ها را به‌سادگی در بازار می‌فروشند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا