آموزشمبتدیمقاله

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

سیگنال چیست؟

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال، محرکی برای اقدام است، اقدامی برای خرید یا فروش یک اوراق بهادار، ارز دیجیتال و یا دارایی‌های دیگر که توسط تجزیه و تحلیل تکنیکال به‌وجود آمده‌اند. این تحلیل می‌تواند با استفاده از شاخص‌های فنی توسط انسان تولید شود یا می‌تواند با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی مبتنی بر عملکرد بازار، احتمالاً در ترکیب با سایر عوامل بازار مانند شاخص‌های اقتصادی، تولید شود.

جملات کلیدی مقاله

  • سیگنال‌های تجاری محرک‌هایی برای فروش یا خرید ارز دیجیتال یا دارایی‌های دیگر براساس مجموعه‌ای از معیارهای از پیش تعیین شده هستند.
  • معامله‌گران می توانند با استفاده از معیارهای مختلف، از معیارهای ساده، مانند گزارش درآمد و افزایش حجم معاملات، تا سیگنال‌های پیچید‌ تری که با استفاده از سیگنال‌های موجود مشتق می‌شوند، سیگنال‌های معاملاتی ایجاد کنند.

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال تجاری می‌توانند از ورودی‌های مختلف و چندین رشته استفاده کنند. به طور معمول، تجزیه و تحلیل تکنیکال یک مولفه اصلی است، اما تجزیه و تحلیل فاندامنتال، تجزیه و تحلیل کمی و اقتصاد نیز ممکن است ورودی باشد، همچنین اوضاع بازار و حتی سیگنال‌های دیگر سیستم‌های سیگنال تجاری است. هدف این است که به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، روشی عاری از احساسات، برای خرید یا فروش ارز دیجیتال یا دارایی را ارائه شود.

گذشته از عوامل ساده خرید و فروش، از سیگنال‌های تجاری نیز می‌توان برای تعیین زمان مناسب برای خرید بیشتر یک بخش یا زمینه خاص مانند فناوری و یا استفاده از آن در زمینه دیگری مانند کالاهای اصلی مصرف، استفاده کرد. در همین حال، برای مثال معامله‌گران اوراق قرضه می‌توانند با فروش یک سررسید و خرید یک سررسید متفاوت، سیگنال‌هایی را برای تنظیم مدت زمان پرتفوی خود داشته باشند. سرانجام، این کار می‌تواند به تخصیص کلاس دارایی مانند جابجایی پول در میان سهام، اوراق قرضه و طلا نیز کمک کند.

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

هیچ محدودیتی برای پیچیده بودن یک سیگنال تجاری وجود ندارد. با این وجود، معامله‌گران تمایل دارند که فقط با استفاده از تعداد کمی از ورودی‌ها، کارها را ساده انجام دهند. برای اهداف عملی، مدیریت یک تولید کننده سیگنال ساده و آزمایش دوره‌ای آن برای دیدن این‍که چه اجزایی به تنظیم یا جایگزینی نیاز دارند بسیار آسان‌تر است.

ورودی‌های بسیار زیاد، پیچیدگی بیشتری را -که نیاز به زمان بیشتری نسبت به ارائه یک معامله‌گر دارد- معرفی می‌کنند. و از آن‌جا که بازارها با گذشت زمان تغییر می‌کنند، اغلب با سرعت زیاد، می‌توان استراتژی‌های پیچیده را قبل از پایان آزمایش منسوخ کرد و از آن‌ها استفاده نکرد.

نمونه‌ای از یک سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال تجاری

سیگنال‌های تجاری معمولاً با تجارت سریع همراه هستند. با این حال، در واقعیت، برخی از سیگنال‌ها کمتر تکرار می‌شوند و مبتنی بر برگشت و خرید هستند. سیگنال‌های عالی تجاری از نوع جستجوی دوره‌هایی است که عملکرد قیمت با اصول اساسی مطابقت ندارد.

نمونه‌ای از یک سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال تجاری

به‌عنوان مثال اگر بازار به دلیل ترس و یا ریسک در حال فروش است، اما داده‌های اساسی نشان دهنده بدون مشکل بودن بازار است.

ایجاد یک سیگنال تجاری

در هنگام ارائه سیگنال تجاری، امکانات بی‌شماری وجود دارد، اما ممکن است معامله‌گران فقط بخواهند تفکر خود را به صورت خودکار درآورند. یک مثال می‌تواند این باشد: “برای سهامی با نسبت پایین قیمت نسبت به درآمد (نسبت P / E)، وقتی یک شکل فنی خاص به سمت بالا و صعودی حرکت می‌کند، خرید کنید و قیمت‌ها بالاتر از یک میانگین متحرک خاص در حالی است که نرخ بهره در حال سقوط است.”

در اینجا تعدادی از ورودی‌های معمول آورده شده است. معامله‌گران می توانند هر ملاکی را که برای انتخاب معاملات استفاده می‌کنند، مطابقت دهند.

ایجاد یک سیگنال تجاری
  • شکستن یا شکسته شدن الگوی فنی
  • مثلث میانگین متحرک
  • نرخ بهره تغییر در قیمت‌ها اغلب می‌تواند تغییر در بازارهای سهام و کالاها را نشان دهد.
  • نوسان. روش‌های زیادی برای اندازه‌گیری نوسانات وجود دارد و مانند سایر شاخص‌ها، اوج یا پایین بودن نوسانات می‌تواند تغییرات بازار را تحریک و یا کنترل کند.
  • چرخه انواع بازارها به مرور زمان دچار کاهش و فرسایش می‌شوند، حتی اگر در یک روند ثابت یا در شرایط ثابت باشند.
  • افراط در احساسات. صعود بیش از حد بر اساس نظرسنجی‌ها یا فعالیت تجاری واقعی که به‌عنوان شاخص متضاد استفاده می‌شود، می‌تواند صعودهای بازار را نشان دهد. برعکس، نزول بیش از حد می‌تواند به نزول بازار منجر شود.
  • ارزش‌گذاری بیش از حد بالا در مقایسه با اقدامات خاص بازار، بخش یا سهام می‌تواند منجر به افزایش فروش سیگنال شود.

 

مرجع تخصصی خرید تتر و فروش تتر

جمع‌بندی

سیگنال‌های خرید و فروش در حوزه ارزهای دیجیتال مانند حوزه‌های دیگر مثل برس نیز وجود دارند. استفاده از این سیگنال‌ها بستگی به خودتان دارد و لازم است جوانب را بررسی کرده و سپس اقدام نمایید.

این مقاله در جهت افزایش اطلاعات عمومی مخاطبان نگارش شده است. اقدامات و تصمیمات وارده بر عهده خودتان است و مجموعه تترلند در این زمینه سلب مسئولیت می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا