آموزشدسته‌بندی نشدهمقاله

پلتفرم معاملاتی جی ترید (gTrade) چیست؟

پلتفرم جی ترید (gTrade) یکی از پرطرفدارترین سکوهای معاملاتی اهرمی است که توانسته کاربران پرشماری را برای خود دست‌وپا کند. بیشتر پلتفرم‌های معاملاتی اهرمی قادر به ارائه تجربه کاربری ایدئالی به معامله‌گران نیستند. این پلتفرم‌ها کارمزدهای گزافی را بر کاربران خود تحمیل می‌کنند، به‌دلیل ساختارهای امنیتی شکننده، طعمه‌های جذابی برای هکرها هستند و مهم‌تر از همه، قیمت واقعی یک دارایی را به کاربر نشان نمی‌دهند.

بااین‌حال، پلتفرم‌های معاملاتی اهرمی از یک ویژگی بی‌بدیل و جذاب برخوردارند و آن امکان استفاده از اهرم‌های بالا در معاملات ابزارهای مشتقه است.

پلتفرم مبادلاتی جی ترید ازجمله محصولات مجموعه «گینز نتورک» (Gains Network) و یک سکوی معاملاتی اهرمی غیرمتمرکز است که می‌خواهد حرفی تازه در حوزه تسهیل معاملات ابزارهای مشتقه بزند و پلتفرم‌های سنتی را از میدان رقابت به در کند.

در این مقاله از بلاگ تترلند، می‌خواهیم به‌طور اجمالی با پلتفرم معاملاتی جی ترید آشنا شویم. تا پایان با ما همراه باشید.

پلتفرم جی ترید چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، جی ترید یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز است که در آن کاربران می‌توانند در مورد قیمت حقیقی دارایی‌های فهرست‌شده، گمانه‌زنی کنند. این در حالی است که در دیگر پلتفرم‌های متمرکز از قراردادهای دائمی برای قیمت‌گذاری دارایی‌ها استفاده می‌شود.

پلتفرم جی ترید از اوراکل‌های سفارشی‌سازی‌شده چین لینک برای استخراج قیمت‌ها از هفت سکوی مبادلاتی متمرکز استفاده می‌کند و سپس میانگین این قیمت‌ها را به‌عنوان قیمت حقیقی دارایی در اختیار کاربر می‌گذارد. به‌این‌ترتیب،‌ معامله‌گران آسوده‌خاطرند که دارایی‌ها را با قیمت‌های واقعی و نزدیک به میانگین، دادوستد می‌کنند.

علاوه‌براین، آن‌ها می‌توانند از ضرایب اهرمی بالا برای افزایش حاشیه سود خود استفاده کنند که در دیگر سکوهای معاملاتی سنتی، دسترس‌پذیر نیست.

پلتفرم معاملاتی جی ترید با استخراج و تخمین قیمت‌ها به‌طور دقیق،‌ مانع از دستکاری قیمتی یا معامله دارایی‌ها خارج از محدوده قیمتی میانگین می‌شود. به‌این‌ترتیب، معامله‌گران متخلف در دستیابی به اهداف خود برای سفارش‌گذاری جعلی و قیمت‌گذاری مصنوعی دارایی‌ها ناکام می‌مانند و پلتفرم به محیطی امن برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران سالم بدل می‌شود.

 

 

پلتفرم جی ترید

 

اتکا به رمزارز GNS

پلتفرم معاملاتی جی ترید دارای یک توکن کاربردی ویژه موسوم به «جی ان اس» (GNS) است. در بیشتر سکوهای معاملاتی، گردانندگان برای تأمین اعتبار معاملات اهرمی از استقراض استفاده می‌کنند. حال آنکه پلتفرم جی ترید از سازوکاری ویژه شامل ضرب و امحای توکن‌های GNS برای تأمین اعتبار بهره می‌برد و حتی برای تسهیل محاسبات، سودها و زیان‌های احتمالی را شبیه‌سازی می‌کند.

به‌این‌ترتیب و با اتکا به محاسبات و شبیه‌سازی‌های دقیق، پلتفرم معاملاتی جی ترید می‌تواند خدمات خود را با کارمزدی کم‌تر در اختیار معامله‌گران بگذارد. علاوه‌براین، کارمزدهای دریافتی از کاربران، تحمیع‌شده و در قالب درآمد به حساب تأمین‌کنندگان نقدینگی توکن GNS واریز می‌شود.

در پلتفرم معاملاتی gTrade، کل نقدینگی در استخر جفت‌ارز GNS/DAI ته‌نشین می‌شود و دراین‌میان، توکن GNS نقش یک دارایی مصنوعی را برای تمامی توکن‌های فهرست‌شده در پلتفرم بازی می‌کند. هر باری که یک موقعیت معاملاتی باز می‌شود،

تعدادی توکن GNS ضرب یا امحا می‌شود و همزمان، معادل با آن توکن DAI در اختیار خزانه معاملاتی پلتفرم قرار می‌گیرد تا برای پرداخت سود احتمالی موقعیت معاملاتی مورد استفاده قرار گیرد.

سپس بات‌های معاملاتی به‌طور خودکار، توکن‌های دای کسر شده از خزانه را با ساخت و عرضه تدریجی و پیوسته توکن GNS جبران می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که این سازوکار، نوعی فشار ضدتورمی فزاینده برای عرضه توکن‌های GNS ایجاد می‌کند.

جمع‌بندی

گردانندگان پلتفرم معاملاتی جی ترید مدعی‌اند که توانسته‌اند معضل معاملات اهرمی غیرمتمرکز را حل‌وفصل کنند؛ همچنان که یونی سواپ (Uniswap) توانست از پس حل معاملات آنی غیرمتمرکز بربیاید. افزون‌براین، سکان‌داران جی ترید بر این باورند که نرخ بهره‌وری سرمایه آن‌ها صد برابر بیشتر از رقبای متمرکز یا غیرمتمرکزشان است.

گفتنی است که کارمزد تأمین وجوه معاملاتی پلتفرم جی ترید برابر با صفر است. همچنین این سکوی معاملاتی درحال‌حاضر از بیش از ده جفت‌ارز فارکس و ۳۷ رمزارز پشتیبانی می‌کند. علاوه‌براین، به کاربران اجازه می‌دهد که زمام کنترل دارایی‌های رمزارزی خود را به‌طور کامل در اختیار داشته باشند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا