اخبار

صرافی Uphold به‌دنبال حذف ۶ استیبل کوین از فهرست معاملات خود

پس‌لرزه‌های قانون میکا (MiCA) اتحادیه اروپا در حوزه رمزارزها، به‌خصوص تتر، رفته‌رفته آشکار می‌شوند. صرافی‌های معتبر رمزارزی، همچون Uphold در حوزه کشورهای اروپایی، یکی پس از دیگری در حال صدور اطلاعیه‌هایی درباره انطباق خود با قانون میکا هستند. یکی از ابعاد اصلی سازگاری با قانون میکا، بازنگری در سیاست‌های فهرست‌کردن استیبل‌کوین‌ها است. 

کوین‌تلگراف می‌نویسد که بعد از کراکن و اوکی‌اکس، نوبت به صرافی Uphold برای اعلام سیاست‌های جدیدش رسیده است. بر‌اساس اطلاعیه این صرافی، قرار است پشتیبانی از تتر (USDT)، دای (DAI)، جمینای (GUSD)، ترو یو‌اس‌دی (TUSD)، فرکس (FRAX) و پکسوس (USDP) از ابتدای جولای۲۰۲۴ برای کاربران اروپایی این پلتفرم متوقف شود. 

صرافی Uphold تا ۲۸ژوئن (۸تیر) به کاربران فرصت داده است تا استیبل کوین‌های یادشده را به رمزارز دیگر تبدیل کنند. پس از این تاریخ، به‌صورت خودکار صرافی مذکور دارایی کاربران را به دلار تبدیل خواهد کرد. 

قانون میکا در می۲۰۲۳ تصویب شد و در ژوئن۲۰۲۴ به اجرا در‌آمد. با وجود فرازونشیب‌های فراوان، به‌نظر می‌رسد که تا پایان سال ۲۰۲۴ این قانون به‌صورت کامل در سطح اتحادیه اروپا اجرایی شود.

براساس این قانون، استیبل‌کوین‌های الگوریتمی به‌طور قطع ممنوع خواهند شد. همچنین، تتر به‌دلیل رعایت‌نکردن الزامات این قانون، امکان معامله در سطح کشورهای اتحادیه اروپا را نخواهد داشت.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا