اخبار

بلاک‌چین ترون با ایده استیبل‌کوین بدون کارمزد همه را شگفت‌زده کرد

تیم توسعه‌دهنده ترون در حال کار روی استیبل‌کوین بدون کارمزد (گس فی) در بستر این شبکه هستند. این استیبل‌کوین در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۴ رونمایی خواهد شد.

بنیان‌گذار ترون، جاستین سان، معتقد است که استیبل‌کوین‌های بدون کارمزد (گس فی) می‌توانند سطح پذیرش فناوری بلاک‌چین را تا حد زیادی افزایش دهند. در همین راستا، او اعلام کرد که تیم توسعه‌دهنده ترون در حال کار روی استیبل‌کوین بدون کارمزد (گس فی) در بستر این شبکه هستند. 

جاستین سان ابراز امیدواری کرد که این استیبل‌کوین در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۴ رونمایی و به‌دنبال آن در شبکه اتریوم و سایر بلاک‌چین‌ها ادغام شود. او قصد دارد استیبل‌کوین جدید را به‌صورت سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) عرضه کند. 

او در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس توضیح داد که می‌توان انتقال استیبل‌کوین‌ها را بدون پرداخت کارمزد (گس فی) در قالب توکن انجام داد و امکان پرداخت این هزینه‌ها با استیبل‌کوین‌ها وجود دارد. باوجوداین، سان درباره مکانیزم اجرای این ایده توضیحی نداده است. 

به‌نقل از کوین‌تلگراف، رونمایی چنین استیبل‌کوین‌هایی قطعاً می‌تواند انقلاب بزرگی در این نوع از دارایی‌ها به‌راه بیندازد. در‌حال‌حاضر، شبکه ترون بازار استیبل‌کوین‌ها را رهبری می‌کند و تعداد تراکنش‌های آن در‌مقایسه‌با نزدیک‌ترین رقیبش، یعنی اتریوم، حدود ۲ تا ۳ برابر است. 

به‌تازگی شرکت سیرکل عرضه استیبل‌کوین USDC در بستر شبکه ترون را متوقف کرده است. این دست اقدامات انگیزه توسعه‌دهندگان ترون برای عرضه استیبل‌کوین اختصاصی با هدف حفظ جایگاه این شبکه در بازار کریپتوکارنسی را تقویت می‌کند. بعد از قانون میکا (MiCA) که عرضه استیبل‌کوین‌هایی مانند USDT در کشورهای اتحادیه اروپا را محدود و متوقف خواهد کرد، به‌نظر می‌رسد که پروژه جدید ترون می‌تواند تحولاتی جدی در پی داشته باشد. 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا