اخبار

زمان تنظیم مقررات استیبل کوین ها در ایالات متحده فرارسیده است

ایالات متحده آمریکا برای بهره‌مندی کامل از مزایای استیبل کوین ها، نیاز دارد تا کنگره چهارچوب قانونی قدرتمندی برای آن‌ها تصویب کند

در‌حال‌حاضر، اتحادیه اروپا اجرای مقررات بازار دارایی‌های رمزنگاری‌شده (MiCA) خود را آغاز کرده است و مقررات استیبل کوین در کشورهای زیرمجموعه در حال اجراست.

نکته مهم این است که اگرچه قانون‌گذاری بازار استیبل‌کوین‌ها حفاظت و امنیت را برای مصرف‌کننده‌ها و کسب‌وکارها فراهم می‌کند، الزامات دشواری مانند محدودیت‌های معاملات و الزامات سرمایه و ذخیره و بازخرید سخت‌گیرانه را نیز برای صادرکننده‌ها به‌دنبال دارد.

بااین‌حال، هدف اصلی MiCA در این مسیر نه‌تنها پیشروبودن در تنظیم مقررات رمزارزها در اروپا، بلکه بحث و گفت‌وگوی بیشتر درباره راه‌هایی است که سایر حوزه‌های قضایی مانند ایالات متحده می‌توانند ازطریق آن‌ها الزامات نظارتی را ایجاد کنند و بهبود بخشند.

قانون نوآوری مالی و فناوری برای قرن بیست‌و‌یکم (FIT21)

Blockworks می‌نویسد که موج احساسات در بازار رمزارزها در ایالات متحده در شدیدترین حد خود قرار دارد. با نزدیک‌شدن به انتخابات، هر دو طرف به رمزارزها به‌عنوان راهی برای نشان‌دادن اقدام و پیشرفت چشم دوخته‌اند. تصویب قانون نوآوری مالی و فناوری برای قرن بیست‌و‌یکم (FIT21) در مجلس، نمونه‌ای از این موضوع و حاصل بسیاری از گفت‌وگوها برای شفافیت بیشتر مقرراتی است.

بااین‌حال، این نقطه توقف نیست. ایالات متحده نیاز دارد تا در اسرع‌ وقت قانون استیبل کوین را تصویب کند که به بازار جهانی ۱۵۰میلیارددلاری استیبل‌کوین‌های دلاری می‌پردازد.

بسیاری از کشورهای دیگر اهمیت قانون‌گذاری استیبل‌کوین را شناخته‌اند. برای مثال، سنگاپور و بریتانیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا هرکدام به‌نوعی قانون‌گذاری استیبل‌کوین را اجرا کرده‌اند. در ایالات متحده، لایحه‌ای که سناتور لومیس و گیلیبرند در آوریل معرفی کردند، آخرین تلاش برای شفافیت استیبل‌کوین‌ها بود  و با حرکت FIT21، هنوز امید آن وجود دارد که این لایحه به‌تصویب برسد.

نبود قانون‌گذاری استیبل کوین در سطح فدرال نگران‌کننده است. بدون قانون‌گذاری روشن، صادرکنندگان استیبل‌کوین ایالات متحده همچنان مشمول ده‌ها قانون انتقال پول ایالتی خواهند بود. این قانون نه به‌طور یکنواخت طراحی شده‌اند و نه به‌طور مداوم درباره جداسازی وجوه مشتریان و یکپارچگی دارایی‌های نگه‌داری‌شده در بخش ذخایر اجرا می‌شوند. با پشتیبانی صنعت و سابقه از سایر کشورها، واضح است که قانون‌گذاری می‌تواند و باید انجام شود.

خوشبختانه رهبران صنعت و سیاست در‌حال‌حاضر روی بسیاری از مؤلفه‌های مقررات پایدار استیبل‌کوین، مانند الزامات قوی صادرکننده توافق دارند که حفاظت از مصرف‌کننده را در اولویت قرار می‌دهند. ایجاد دستورالعمل‌های واضح می‌تواند از کسب‌وکارهای ایالات متحده بهتر حمایت و فرصت‌های بیشتری را برای افراد عادی باز کند.

مزیت‌ها و قابلیت‌های استیبل‌کوین‌ها

توانایی استیبل‌کوین‌ها به‌منظور بازکردن مسیرهای جدید برای پرداخت‌ها و حواله‌های بین‌مرزی و دسترسی مالی را نمی‌توان نادیده گرفت که بسیاری از آن‌ها همین‌حالا نیز محقق شده است. راه‌حل‌هایی که امروزه با استفاده از استیبل‌کوین‌ها ساخته می‌شوند، با درنظرگرفتن کاربر روزمره ایجاد می‌شوند؛ از تسهیل پرداخت‌های انبوه برای کمک‌های بشردوستانه به پناهندگان در اوکراین تا امکان پرداخت‌های ایمن و بدون نقد به کارگران در شهرها و روستاهای کلمبیا.

استیبل‌کوین‌ها دارایی دیجیتالی باثباتی را فراهم و انتقال سریع و کم‌هزینه و تبدیل آسان به ارزهای محلی را امکان‌پذیر می‌کنند. بنابراین، نیازهای مالی حیاتی را در مناطق بی‌ثبات یا مناطقی برطرف می‌کند که با محدودیت دسترسی مواجه‌اند.

این مثال‌ها ممکن است از شرایط موجود ایالات متحده دور به‌نظر برسند. بر همین اساس، ضرورت این موضوع را رد می‌کنند که ایالات متحده باید مقررات استیبل کوین را وضع کند. بااین‌حال، این نگرش اشتباه خواهد بود؛ چراکه فارغ از شرایط متفاوت ایالات متحده به‌عنوان کشوری توسعه‌یافته با اقتصاد قوی، ​​بیش از ۹۵درصد از استیبل‌کوین‌های درگردش به دلار تعلق دارند که ایالات متحده را در مرکز بحث استیبل‌کوین قرار می‌دهد.

در عمل، استیبل‌کوین‌ها راهی برای مردم سراسر جهان به‌منظور نگه‌داری دلارهای دیجیتال هستند. ازاین‌رو، کنگره باید درباره مقررات استیبل‌کوین، به‌ویژه نحوه صدور استیبل‌کوین‌های دلاری و نگه‌داری ذخایر پشتوانه آن، نظر داشته باشد.

بنابراین، برای اینکه ایالات متحده به‌طور کامل مزایای این فناوری جدید را درک کند، باید کنگره در سریع‌ترین زمان ممکن به‌منظور تصویب چهارچوب قانونی قوی برای استیبل‌کوین‌ها اقدام کند. این برای اطمینان از این موضوع اهمیت فراوانی دارد که ایالات متحده بحث استیبل‌کوین را رهبری می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
blockworks

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا