دسته‌بندی نشده

سقوط آزاد حجم تراکنش استیبل کوین ها در شبکه سولانا

در ژوئن۲۰۲۴، تراکنش‌های استیبل کوین ها در بستر سولانا حدود ۷میلیارد دلار بوده است؛ درحالی‌که تا چند ماه پیش ۷۵ تا ۱۰۰میلیارد دلار بود.

داده‌های وب‌سایت artemis.xyz نشان می‌دهند که در ماه‌های گذشته، شبکه سولانا به‌طور میانگین بین ۷۵ تا ۱۰۰میلیارد دلار تراکنش استیبل‌کوین‌ها را در شبانه‌روز میزبانی می‌کرد. این عدد در ژوئن۲۰۲۴ به‌ حدود ۷میلیارد دلار کاهش یافته است. 

نیوزدات‌بیت‌کوین می‌نویسد که در سال ۲۰۲۳، شاهد جهش درخورتوجهی در حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها در سولانا بودیم؛ به‌طوری‌که در بازه زمانی کوتاهی از ۳۰۰میلیون دلار به حدود ۳۰میلیارد دلار در روز رسید. در ژانویه۲۰۲۴، یکی از کارشناسان بازار رمزارزها پشت‌پرده افزایش حجم معاملات استیبل کوین‌ها در بستر سولانا را افشا کرد. 

بر این اساس، صرافی غیرمتمرکز فونیکس (Phoenix) مقصر اصلی وقوع چنین اتفاقی بود. فونیکس تمام سفارش‌های معامله‌گران فارغ از اینکه اجرا شده باشند یا خیر، روی زنجیره ثبت می‌کرد. به‌همین‌دلیل، حجم معاملات استیبل کوین‌ها در بستر سولانا به‌صورت غیرواقعی افزایش یافت. 

هفته گذشته، وب‌سایت Artemis.xyz هم گزارش دیگری منتشر و ادعای مطرح‌شده را تأیید کرد. در گزارش این وب‌سایت آمده است که در یک ماه گذشته، حدود ۱تریلیون دلار از کل حجم مبادلات رمزارزها در شبکه سولانا مربوط به صرافی فونیکس و پلتفرمی دیگر بوده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا