اخبار

حجم معاملات ماهانه پلی‌مارکت از ۱۰۰میلیون دلار گذشت

با افزایش پیش‌بینی‌ها برای انتخابات ایالات متحده، حجم معاملات ماهانه پلی‌مارکت از ۱۰۰ میلیون دلار گذشت.

حجم معاملات ماهانه پلی‌مارکت (Polymarket) در ماه ژوئن و با افزایش پیش‌بینی‌ها درباره نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده، از ۱۰۰میلیون دلار فراتر رفت. در‌حال‌حاضر، بازارهای پیش‌بینی متعددی ایجاد شده است و بازار «برنده انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴» به‌تنهایی شرط‌بندی‌های خیره‌کننده ۲۰۳/۳‌میلیون‌دلاری در ۱۷ بازار پیش‌بینی فردی دارد.

هم‌اکنون، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، با شانس ۶۲درصد گزینه دلخواه برای پیروزی در انتخابات به‌شمار می‌رود. مجموع میزان شرط‌بندی‌های برای پیروزی یا شکست ترامپ به حدود ۲۴/۷میلیون دلار رسیده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی، با ۲۳/۹میلیون دلار شرط‌بندی برای دور دوم ریاست‌جمهوری خود، در جایگاه دوم قرار دارد. این در حالی است که پس از عملکرد ضعیف بایدن در مناظره اخیر ریاست‌جمهوری در ۲۸‌ژوئن (۹تیر)، شانس بایدن از ۳۴ به ۲۱درصد کاهش یافته است.

ظهور شرط‌بندی‌های جدید مرتبط با انتخابات

عملکرد مناظره به افزایش شرط‌بندی‌ها در بازارهایی مانند «بایدن از رقابت ریاست‌جمهوری کنار رود» و «بایدن تا ۴‌جولای کنار می‌رود» منجر شده است که در‌حال‌حاضر، با بیش از ۱۰‌میلیون دلار شرط‌بندی، به‌ترتیب ۴۳ و ۹درصد از سهم بازار پیش‌بینی‌ها را در‌اختیار دارند.

علاوه‌بر‌این، میلیون‌ها دلار شرط‌بندی مربوط به این است که آیا چهره‌هایی مانند رپر آمریکایی، کانیه وست و الیزابت وارن شکاک می‌توانند برنده ریاست‌جمهوری شوند یا خیر. در شرایط فعلی، این بازارها کمتر از ۱درصد شانس موفقیت را نشان می‌دهند.

طبق داده‌های داشبورد Dune Analytics، پلی‌مارکت (Polymarket) که در زنجیره جانبی اتریوم Polygon فعالیت می‌کند، در ماه ژوئن به حجم معاملات درخورتوجهی معادل ۱۰۹/۹میلیون دلار دست‌ یافت. این به‌نوعی رکوردشکنی به‌شمار می‌رفت و باعث شد این شرکت برای اولین‌بار از مرز ۱۰۰‌میلیون دلار عبور کند.

رقم مذکور افزایش چشمگیری را درمقایسه‌با حجم معاملات مشاهده‌شده بین ماه‌های ژانویه و می نشان می‌دهد که از ۳۸/۹ تا ۶۳‌میلیون دلار متغیر بود. همچنین، از رشد خیره‌کننده ۶۲۰درصدی درمقایسه‌با پنج ماه قبل (اوت تا دسامبر‌۲۰۲۳) حکایت می‌کند. افزون‌بر‌این، تعداد معامله‌گران فعال ماهانه با ۱۱۵‌درصد افزایش به ۲۹,۲۶۶ نفر در ژوئن رسیده است.

همچنین بر‌اساس داده‌های Token Terminal، پلی‌مارکت در ارزش کل قفل‌شده شاهد افزایش بوده است که با رسیدن به ۴۰/۲میلیون دلار در ۳۰ روز گذشته، افزایش ۶۹درصدی را نشان می‌دهد.

پلی‌مارکت شاهد افزایش حجم معاملات در شرط‌‌بندی‌های مرتبط با یوفا است

کریپتونیوز می‌نویسد که پلتفرم پلی‌مارکت شاهد حجم معاملات درخورتوجهی نه‌تنها در قیمت رمزارزها، بلکه در بازارهای مرتبط با مسابقات فوتبال یورو۲۰۲۴ بوده است.

پلی‌مارکت در ژوئن‌۲۰۲۰ راه‌اندازی شده است. اخیراً ۷۰‌میلیون دلار سرمایه دریافت کرده و از حمایت ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم و شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Founders Fund برخوردار است.

یوگا کوهلر، یکی از مدیران مهندسی در صرافی رمزارز کوین‌بیس، در پست اخیر خود در X نوشت: «بازارهای پیش‌بینی ناب‌ترین تجلی تکنولوژیک دموکراسی لیبرال هستند.»

این بازارها آزادی بیان را به‌عنوان ورودی‌و‌خروجی حقیقت در نظر می‌گیرند. در عصری که کنترل متمرکز اطلاعات به‌نوعی ریسک سیستماتیک است، بازارهای پیش‌بینی راهی برای گذر از روایت‌های گمراه‌کننده و مشاهده حقیقت ارائه می‌دهند. همان‌طور‌که گزارش شده است، نظرسنجی هریس نشان می‌دهد که از هر سه رأی‌دهنده در ایالات متحده یک نفر قبل از تصمیم‌گیری درباره رمزارزها، موضع یک نامزد را درباره رمزارزها در نظر می‌گیرد.

نظرسنجی دیگری که شرکت سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر Paradigm انجام داد، نشان می‌دهد که ترامپ برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده از حمایت چشمگیر جامعه رمزارز برخوردار است. در این نظرسنجی، ۴۸درصد از دارندگان رمزارز قصد دارند به رئیس‌جمهور سابق رأی دهند. درمقابل، ۳۹‌درصد قصد دارند جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده را انتخاب کنند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا