اخبار

پنکیک‌سواپ ایردراپ ۲/۴۵میلیون توکن ZKSync را به‌عنوان جایزه توزیع می‌کند

صرافی پنکیک‌سواپ با هدف قدردانی از پشتیبانی جامعه ZKSync از راه‌اندازی آن در این صرافی، قصد دارد از ۵جولای تا ۵آگوست ۲/۴۵میلیون توکن ZK را در قالب ایردراپ توزیع کند.

صرافی غیرمتمرکز (DEX) پیشرو پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) از ۵جولای۲۰۲۴ (۱۴‌تیر۱۴۰۳) برنامه تشویقی جدیدی را برای جامعه خود آغاز کرده است. این برنامه به‌مدت یک ماه و تا ۵‌آگوست۲۰۲۴ (۲۴‌مرداد۱۴۰۳) ادامه پیدا خواهد کرد و در آن، ۲میلیون و ۴۵۲هزار و ۱۲۸ توکن ZKSync (ZK) بین اعضای جامعه توزیع خواهد شد.

هدف از این ایردراپ، قدردانی از پشتیبانی جامعه از راه‌اندازی ZKSync در پنکیک‌سواپ از جولای۲۰۲۳ (تیر۱۴۰۱) است. زمان‌بندی این ایردراپ باتوجه‌به اتهام‌های اخیر علیه توسعه‌دهنده ZKSync، یعنی آزمایشگاه‌های Matter، درخورتأمل است.

توزیع رایگان توکن ZK به‌دست پنکیک‌سواپ در بحبوحه جنجال ZKSync

این توزیع رایگان پس‌از‌آن صورت می‌گیرد که پنکیک‌سواپ از مرز ۳‌میلیارد دلار حجم معاملات و ۵میلیون دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) و جذب بیش از ۱/۹میلیون نفر کاربر عبور کرد. هدف از این ایردراپ، پاداش‌دادن به کاربران پنکیک‌سواپ و افزایش تعامل با پلتفرم بوده است. یااین‌حال، زمان‌بندی آن به‌دلیل جنجال‌های اخیر مرتبط با ZKSync در کانون توجه قرار گرفته است.

آزمایشگاه‌های Matter اخیراً با اتهام‌هایی درباره «ضرب سکه داخلی» (Insider Minting) مرتبط با NFTهای Libertas Omnibus روبه‌رو شده‌اند. این اتهام‌ها به این موضوع مربوط است که شرکت تحقیقاتی بلاک‌چین SoEasy در ۱۷ژوئن۲۰۲۴ (۲۸خرداد۱۴۰۳) توزیع نادرست NFTها را به افراد داخلی غیرمجاز پیشنهاد داده بود. بااین‌حال، آزمایشگاه‌های Matter این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.

شرایط دریافت ایردراپ توکن ZK و تأثیر آن بر بازار

ایردراپ توکن ZKSync سؤالاتی را درباره تأثیر بالقوه‌ خود بر بازار در میان کاربران ایجاد کرده است. واجد‌شرایط‌بودن ایردراپ مشمول کاربران فعالی می‌شود که ازطریق تجارت و تأمین نقدینگی و استفاده از طرح‌های قبلی در ZKSync مشارکت کرده‌اند.

همچنین به‌منظور تشویق رشد بیشتر پلتفرم، مشارکت‌کنندگان آتی که نقدینگی را تأمین کنند و در ZKSync پنکیک‌سواپ معامله انجام دهند، مشمول این طرح خواهند شد. این ایردراپ برای دارندگان veCAKE و مشارکت‌کنندگان سابق نیز در‌دسترس است.

طبق گفته‌ پنکیک‌سواپ، کاربران می‌توانند با اتصال کیف‌پول خود به صفحه‌ اصلی پنکیک‌سواپ و دنبال‌کردن دستورالعمل‌ها، توکن‌های ZK خود را دریافت کنند. تمامی توکن‌های باقی‌مانده به توسعه‌ اکوسیستم پنکیک‌سواپ و ابتکارهای جامعه اختصاص خواهد یافت.

در هفته‌های اخیر، توکن ZK با نوسان‌های قیمتی مواجه بوده است. در ماه گذشته، این توکن پس از توزیع رایگان ۱۱۳میلیون‌دلاری، شاهد کاهش ۵‌درصدی قیمتش بود. از زمان فهرست‌شدن در صرافی‌های بزرگ، قیمت آن روند نزولی را در پیش گرفته است.

ایردراپ یادشده پس از شایعه‌ تکذیب‌شده‌ توزیع رایگان در ماه مارس اعلام‌شده است؛ یعنی زمانی‌که پنکیک‌سواپ از راه‌اندازی پنکیک‌سواپ نسخه‌ ۴ و تخصیص اولیه‌ ۳‌میلیون‌دلاری توکن CAKE برای جشن این ارتقا خبر داد. تیم پنکیک‌سواپ بعداً اعلام کرد که این اطلاعات نادرست است و آنان قصد داشتند ۵۰۰هزار دلار به یکی از برنامه‌های توسعه‌دهنده PancakeSwap اختصاص دهند.

افت قیمت توکن CAKE از ابتدای سال جاری میلادی

با وجود شروع قوی در سال جاری، توکن بومی پنکیک‌سواپ، یعنی CAKE، با مشکلاتی مواجه شده است. این پلتفرم در فوریه (بهمن)، حجم کل معاملات ۱۵/۸میلیارددلاری را گزارش کرد که درمقایسه‌با ژانویه (دی) افزایش ‌یافته و میانگین حجم روزانه‌ آن ۵۴۵/۴میلیون دلار بود.

به‌نقل از کریپتونیوز، درحالی‌که پنکیک‌سواپ جایگاه خود را به‌عنوان یکی از صرافی غیرمتمرکز (DEX) پیشرو تثبیت کرده است، قیمت CAKE کاهش درخورتوجهی یافته است. از فوریه۲۰۲۴ تاکنون، قیمت CAKE از ۴ به ۱/۳ دلار سقوط و تنها در یک ماه گذشته، کاهش ۴۵‌درصدی را تجربه کرده است.

جامعه‌ رمزارزها اکنون به‌دقت در حال مشاهده‌ این موضوع هستند که توزیع رایگان پنکیک‌سواپ باتوجه‌به نوسان‌های اخیر این توکن و جنجال‌های ZKSync ، موجب افزایش قیمت ZK خواهد شد یا خیر.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا