اخبار

پائولو آردوینو: هوش مصنوعی بومی راه‌حلی برای حفظ حریم خصوصی کاربران است

مدیرعامل تتر معتقد است که از هوش مصنوعی بومی می‌توان برای استقلال بیشتر کاربران و حفظ حریم خصوصی آنان استفاده کرد.

پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، در توییتی اشاره کرد که ناشر استیبل‌کوین USDT روی مدل‌های هوش مصنوعی غیرمتمرکز (AI) کار می‌کند. به‌گفته آردوینو، به‌نظر می‌رسد که OpenAI، شرکت متعلق به سم آلتمن، مدتی پیش هک شده بوده است. آردوینو در‌این‌باره اظهار کرد: «رخ‌دادن این اتفاق ترسناک است.»

او معتقد است که «مدل‌های اجرایی بومی هوش مصنوعی» می‌توانست از هک گزارش‌نشده  OpenAI که ظاهراً در اوایل سال گذشته رخ داده، جلوگیری کند. آردوینو خاطرنشان کرد:

مدل‌های هوش مصنوعی بومی، تنها راه محافظت از حریم خصوصی افراد و اطمینان از انعطاف‌پذیری در عین استقلال هستند.

طبق گزارش مفصل نیویورک‌تایمز، هکر OpenAI به سیستم‌های پیام‌رسان داخلی دسترسی پیدا کرده و طرح‌های فناوری هوش مصنوعی شرکت را به‌سرقت برده است. ظاهراً این شرکت این سوءاستفاده را فقط برای کارمندانش فاش کرده و تصمیم گرفته است که این خبر را رسانه‌ای نکند. مدیران OpenAI این حادثه را به‌عنوان تهدید تلقی نکردند؛ زیرا هیچ اطلاعاتی از مشتریان یا شرکای این شرکت دزدیده است.

پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، افزود که گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های نسل جدید به‌اندازه کافی قدرتمند هستند تا مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را با استفاده از داده‌های خود کاربر شخصی‌سازی کنند. به‌باور او، این امر باعث بهبود عملکرد به‌صورت بومی می‌شود.

علاوه‌بر‌این، آردوینو اشاره کرد که در‌حال‌حاضر اقداماتی درزمینه توسعه چنین مدل‌هایی در حال انجام است. هدف USDT ارائه راه‌حل‌های هوش مصنوعی غیرمتمرکز و محلی است که می‌توانند روی دستگاه‌های شخصی اجرا شوند و حریم خصوصی و کنترل را افزایش دهند.

هوش مصنوعی غیرمتمرکز می‌تواند راه‌حلی مهم باشد

به‌گزارش کریپتونیوز، هوش مصنوعی غیرمتمرکز یکی از موضوعات در حال‌ رشد در فضای وب ۳ بوده است. گروهی از شرکت‌های بزرگ مدل‌های هوش مصنوعی سنتی را متمرکز و کنترل می‌کنند و نگرانی‌هایی را درباره حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها ایجاد می‌کنند. بااین‌حال، سیستم‌های غیرمتمرکز محدودیت‌های مدل‌های AI معمولی را برطرف می‌کنند.

ماه گذشته، آردوینو در مصاحبه‌ای از سرمایه‌گذاری بیش از یک‌میلیارددلاری تتر در حوزه هوش مصنوعی خبر داده بود. این شرکت سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در شرکت‌هایی نظیر Northern Data Group کرده است. در همین راستا، آردوینو در مصاحبه‌ای به بلومبرگ گفت:

«می‌توانیم محاسبات هوش مصنوعی را به تمام شرکت‌هایی ارائه دهیم که در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا