آموزشمبتدیمقاله

فروش اقلام دنیای واقعی به‌عنوان NFT چگونه امکان‌پذیر است؟

این روزها تقریباً هرچیزی را می‌توان توکن کرد و چندین شرکت نیز قبلاً تبدیل اقلام فیزیکی به توکن‌های غیرقابل‌تعویض را شروع کرده‌اند. شاید یکی از کاربردهای بزرگ و قانع‌کننده‌ تبدیل دارایی به توکن که تاکنون شناخته شده، مربوط به اموال باشد. اگر قبلاً ملکی را خریده باشید، می‌دانید این فرایند چقدر سخت و زمان‌بر است و با انبوهی از اسناد و مدارک و سیستم‌های قدیمی انجام می‌شود.

NFT‌ها به‌عنوان راهی برای پیشرفته‌کردن نحوه انجام کارها با ثبت مالکیت به‌موقع در بلاک چین معرفی می‌شوند. این اقدام می‌تواند کارها را تسریع کند و اختلافات را کاهش دهد و به کاهش کلاه‌برداری کمک کند.

همچنین، راه را برای خرید خانه با ارزهای دیجیتال به‌جای فیات باز می‌کند. در ماه‌های اخیر، تعدادی از کسب‌وکارها، به‌ویژه در میامی ایالات متحده آمریکا، به‌وجود آمده‌اند تا این موضوع را به واقعیت تبدیل کنند.

آیا دنیای توکن‌های غیرمثلی می‌تواند به پیشرفته‌کردن دنیای پر‌سود کلکسیونی کمک کند؟

بله و به‌طور‌بالقوه ایمنی را در این فرایند افزایش می‌دهد. NFT‌ها می‌توانند برای ایجاد نمایش‌های دیجیتالی از آیتم‌هایی استفاده کنند که در دنیای واقعی وجود دارند. این موضوع می‌تواند به جلوگیری از جعل کمک و سابقه‌ای شفاف از مالکیت حقیقی ایجاد کند.

برخی از شرکت‌های رمزارز تأسیس شده‌اند که حتی خدمات نگهبانی و امنیتی ویژه‌ای را برای کلکسیون‌های ارزشمند ارائه می‌کنند. اگرچه این ممکن است در ابتدا غیر‌منطقی به‌نظر برسد، اگر این توکن‌ها را به‌عنوان فرصت سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، می‌تواند قانع‌کننده باشد.

NFT

آیا برندهای بزرگی وجود دارند که با NFT‌های فیزیکی درگیر شوند؟

بله و این با وجود بازار نزولی است که شاهد کاهش حجم معاملات بوده است. ناگفته نماند شرکت‌های بزرگ بیشتری به‌ناچار در آینده به آن ملحق خواهند شد. نایک در حوزه برندهای اصلی که از NFT درآمد کسب می‌کنند، در صدر قرار دارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این غول پوشاک ورزشی پس از ورود به دنیای کفش‌های کتانی دیجیتال، به درآمد هنگفت ۱۸۵میلیون‌دلاری دست یافته است که بخشی از آن به‌لطف خرید هوشمندانه استودیو Web3 RTFKT است.

یکی دیگر از یادگاری‌های مطلوب برای طرفداران موسیقی مربوط به بلیت‌های خرد بعد از حضور آنان در کنسرت است؛ خاطره‌ای ماندگار که می‌توانند روی دیوار اتاقشان بچسبانند که می‌گوید «من آن‌جا بودم». Ticketmaster اکنون در حال ایجاد بلیت‌های NFT است که می‌تواند به‌عنوان یادبودی از کنسرت‌های به‌یاد‌ماندنی باشد و برای همیشه در بلاک چین جاودانه شده‌اند. سایر اَشکال فناوری که به‌عنوان پروتکل‌های اثبات حضور (POAP) شناخته می‌شوند، می‌توانند این مفهوم را حتی فراتر ببرند.

NFT

چه تدابیری برای جلوگیری از کلاه‌برداری اندیشیده است؟

بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که اصالت، منشأ، شرایط و حقوق مالکیت دارایی تأیید‌شدنی است و این موضوع به خریداران اطمینان می‌دهد که چه چیزی می‌خرند. در این‌جا، استانداردها در سراسر صنعت NFT می‌توانند کمک کنند.

وقتی اقلام فیزیکی پشتیبان NFT به یک خزانه می‌روند، بسیار مهم است که مشخص شود چه کسی حق برداشت مجدد آن را دارد. همچنین، حسابرسان خارجی می‌توانند وظیفه ارزیابی پیشینه معامله را برعهده بگیرند و اطلاعات مربوط به وضعیت دارایی را می‌توان در اَبَرداده‌ها جست‌وجو کرد.

بیش از هرچیز دیگری، برای پلتفرم‌های NFT بسیار مهم است که به‌دلیل مطمئن و معتبر بودن شهرت پیدا کنند. تبلیغات دهان‌به‌دهان نه‌تنها یکی از ابزار‌های بازاریابی قدرتمند است؛ بلکه می‌تواند به مصرف‌کنندگان اطمینان دهد که درصورت خرید کلکسیونی ازطریق یکی از این پلتفرم‌ها، در دستان امنی خواهند بود.

جمع‌بندی

جالب است بدانید که Mattereum پروتکل جدیدی که مدارک انتقال‌دادنی مالکیت دیجیتال را ارائه می‌دهد، هدفش انجام کارهای متفاوت و هوشمندانه است. این پروتکل به مشتریان قدرت قانونی به‌منظور ایجاد NFTهای مطمئن برای دارایی‌های فیزیکی‌شان و مکانیسم‌های الزام‌آور قانونی برای حل اختلاف ارائه می‌دهد که می‌تواند در بیش از ۱۶۰ حوزه قضایی در سراسر جهان اجرا شود. چنین قراردادهای هوشمندی بین مالکیت NFT و مالکیت دارایی فیزیکی، چه خودرویی لوکس باشد چه ابزاری کمیاب، به نحو احسن پیوند برقرار می‌کند.

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا