دسته‌بندی نشدهمقاله

پیش‌بینی قیمت همستر کامبت (Hamster Kombat)؛ آیا تجربه نات کوین تکرار خواهد شد؟

در آستانه رونمایی رمزارز همستر کمبات (Hamster Kombat) در جولای۲۰۲۴، سه سناریو محتمل درباره پیش‌بینی قیمت آن را بررسی کرده‌ایم.

شمارش معکوس عرضه ارز همستر کامبت آغاز شده است. Hamster Kombat بازی ساده‌ای است که در بستر پیام‌رسان تلگرام طراحی و راه‌اندازی شده و توانسته است در مدت‌ کوتاهی ده‌هامیلیون نفر کاربر را با خود همراه کند. براساس نقشه راه درج‌شده در وب‌سایت رسمی Hamster Kombat، قرار است رونمایی رمزارز همستر کامبت در جولای۲۰۲۴ اتفاق بیفتد. هرچه به لحظه رونمایی این توکن نزدیک می‌شویم، بازار پیش‌بینی قیمت این پروژه داغ‌تر می‌شود.

پیش‌تر در بلاگ تترلند با انتشار مقاله‌ای توضیح دادیم که همبستر کامبت چیست. حالا در این مطلب قصد داریم با تکیه بر مجموعه شواهد موجود در بازار، سناریوهای احتمالی پیش روی قیمت همستر کامبت را بررسی کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید. 

سناریوهای احتمالی قیمت همستر کامبت 

به‌طورکلی، سه سناریو را می‌توان برای قیمت همستر کامبت در روزهای نخست پس از عرضه متصور بود. درادامه، هریک از این سناریوها را بررسی کردیم. 

۱. سناریو خوش‌بینانه؛ کشف قیمت مشابه بازار پیش‌فروش 

در روزهای گذشته، شاهد آغاز معاملات همستر کامبت با نماد معاملاتی HMSTR در برخی از صرافی‌های خارجی بودیم. درحالی‌که هنوز عرضه رسمی توکن یادشده آغاز نشده، این صرافی‌ها پیش‌معاملات توکن یادشده را آغاز کرده‌اند. به‌عنوان مثال، می‌توان به‌ صرافی XT.com اشاره کرد. پیش‌معاملات همستر در ۲۱ژوئن۲۰۲۴ (۱تیر۱۴۰۳) در این صرافی آغاز شد. تصویر زیر نمایی از تغییرات قیمت توکن HMSTR در روزهای گذشته در بازار پیش‌معاملات صرافی XT.com است. 

تغییرات قیمت توکن HMSTR در صرافی XT.com

تغییرات قیمت توکن HMSTR در صرافی XT.com

آغاز پیش‌معامله Hamster Kombat در این صرافی با قیمت ۰/۱ دلار بود. در همان روز ابتدایی، جهش ۱۰برابری در قیمت همستر کامبت اتفاق افتاد که ارزش آن را به محدوده ۰/۹۹ دلار رساند. بااین‌حال، در‌نهایت روز نخست معاملات را با قیمت ۰/۶۵ دلار به‌پایان رساند. در روزهای گذشته نیز، قیمت این توکن بین ۰/۵۸ تا ۰/۸۱ دلار نوسان کرده است. به‌نظر می‌رسد که تکرار این موضوع در عرضه رسمی پروژه یادشده، بهترین اتفاق برای کسانی است که در این مدت زمان زیادی را صرف بازی کرده‌اند. 

۲. سناریو احتمالی؛ تکرار تجربه نات کوین 

دومین سناریو محتمل پیش روی همستر کامبت، تکرار تجربه نات کوین است. باتوجه‌به شباهت زیادی که بین این دو پروژه وجود دارد، وقوع چنین اتفاقی دور از ذهن نیست. نات کوین در ۱۶می۲۰۲۴ (۲۷اردیبهشت۱۴۰۳) در ۰/۰۱۰۲۶ دلار کشف قیمت شد. 

در سه روز نخست به‌دلیل فشار فروش سنگین، قیمت این توکن تا ۰/۰۰۴۶۵۵ دلار کاهش یافت؛ اما پس‌ازآن جهش درخورتوجهی را تجربه کرد و به ۰/۰۱۴۱۱ دلار رسید. درادامه هم تا زمان نگارش این مطلب (۱۳تیر۱۴۰۳‌) قیمت نات کوین حوالی ۰/۰۱۳ دلار در نوسان بوده است. می‌توان انتظار داشت که همستر کامبت هم تجربه مشابهی را رقم بزند. 

۳. سناریو بدبینانه؛ افت قیمت شدید بعد از رونمایی 

بدترین سناریو پیش روی همستر کامبت این است که تیم توسعه‌دهنده آن را بعد از عرضه در صرافی‌ها رها کند. هرچند این اتفاق چندان محتمل نیست، تجربه نشان می‌دهد که نباید احتمال وقوع هیچ پدیده‌ای را در بازار کریپتو نادیده گرفت. اگر چنین رخدادی را شاهد باشیم، بدیهی است که مانند بسیاری دیگر از شت‌کوین‌ها، ارز Hamster Kombat هم در مدت‌زمان کوتاهی افت قیمت شدیدی را تجربه کند و به‌دست فراموشی سپرده شود.

عوامل مؤثر بر قیمت همستر کامبت 

عوامل مؤثر بر قیمت همستر کامبت 

به‌نقل از کریپتونیوز، دیگر موضوع مهم در پیش‌بینی قیمت همستر کامبت، بررسی عواملی هستند که می‌توانند بر افزایش یا کاهش قیمت آن تأثیرگذار باشند. اولین موضوع مؤثر در این زمینه‌، نحوه تخصیص پاداش بازی بین گیمرها است. هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که مابه‌ازای پرافیت کاربران در بازی، چه تعداد توکن همستر به‌ هرکس تعلق می‌گیرد. 

همچنین، توکنومیک ارز Hamster Kombat معیار مهمی در تعیین قیمت آن است. اگر عرضه توکن محدود باشد و سقف مشخصی برای آن در نظر گرفته شود، می‌توان انتظار کشف قیمت آن در محدوده زیادی را داشت. علاوه‌بر‌این، باید به‌ روند آزادسازی توکن همستر کامبت هم اشاره کنیم. آزادسازی تمام توکن‌های HMSTR در روز رونمایی می‌تواند فشار فروش سنگین و افت قیمت آن را در پی داشته باشد. 

حمایت اعضای جامعه و تیم توسعه‌دهنده در صرافی‌های بزرگ نقش بسزایی در کمک به‌ تثبیت جایگاه همستر کامبت در بازار می‌کند. درضمن، اگر نقشه راه مشخصی برای ادامه راه پروژه Hamster Kombat پس از رونمایی رمزارز اختصاصی آن وجود داشته باشد، می‌توان به آینده این پروژه امیدوار بود. 

جمع‌بندی

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن هستند که بیش از ۲۰۰میلیون نفر در دنیا وارد بازی Hamster Kombat شده‌اند. این تعداد کاربر برای پروژه‌های رمزارزی حکم شمشیر دولبه را دارد. اگر تیم توسعه‌دهنده برنامه‌ریزی مناسبی برای استفاده از این ظرفیت داشته باشد، می‌تواند رشد پایداری را برای ارز HMSTR رقم بزند؛ وگرنه هیجان‌های کاذب احتمالی اعضای جامعه این پروژه می‌تواند به پاشنه آشیل آن تبدیل شود. 

یش‌بینی شما همراهان گرامی تترلد از قیمت همستر کامبت بعد از عرضه رسمی چیست؟

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا