اخبارمقاله

بازار ارزهای دیجیتال دوباره جان می‌گیرد

ارزهای دیجیتال و حواشی آن در سال جدید میلادی همچنان در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد. سرمایه‌گذاران در‌انتظار شنیدن اخبار خوش از صنعت رمز‌ارزها هستند؛ بااین‌حال، در‌این‌باره اظهارنظرهای متفاوتی وجود دارد. 

دیوید مارکوس، مدافع شبکه لایتنینگ بیت کوین، معتقد است که در سال ۲۰۲۳ به‌دلیل تلاش برای تغییر رفتار سرمایه‌گذاران کم‌تجربه، اصلاح بازار با حاشیه‌ها و سختی‌های بسیاری همراه خواهد بود.

دیوید مارکوس کیست؟

او مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Lightspark است و Payments/Crypto و Messenger را در Meta اداره می‌کند. پیش‌از‌این، او شرکت تجارت الکترونیک پی‌پال را رهبری می‌کرد و در دوران فعالیت خود، سه استارت‌آپ را راه‌اندازی کرده است.

نرخ بهره؛ رکود در راه است

به‌گزارش تترلند و به‌نقل از وب‌سایت خبری کریپتودیلی (Cryptodaily)، هربار از رکود در بازار ارزهای دیجیتال صحبت می‌شود، همواره پای نرخ بهره آمریکا در میان است.

گفته می‌شود بسیاری از مدیران با‌تجربه و صاحبان کسب‌و‌کارها دست‌کم در میان‌مدت به آینده صنعت کریپتو خوش‌بین نیستند؛ چرا‌که بانک مرکزی فدرال رزرو آمریکا از تصمیم خود مبنی‌بر افزایش نرخ بهره کوتاه نمی‌آید.

 

ارز دیجیتال 2023

 

انقلاب بزرگ در شرکت‌های فناوری

دیوید مارکوس بر این باور است که دیر یا زود شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری متوجه خواهند شد که می‌توانند با تعدیل نیروی کار خود، حجم زیادی از پروژه‌ها را با تعداد اندک کارمند پیش ببرند.

او فکر می‌کند هوش مصنوعی «آغاز انفجار کامبرین» را خواهد دید که به خودکارسازی بسیاری از زمینه‌های کاری کمک خواهد کرد و به منسوخ‌شدن نیروی انسانی در بسیاری از صنایع منجر خواهد شد.

ارزهای دیجیتال دوباره می‌تازند

 

مارکوس بر این نکته نیز تأکید می‌کند بازیابی صنعت رمز‌ارزها به چند سال زمان نیاز دارد؛ اما این اتفاق حتما رخ خواهد داد. او معتقد است که با کمک آموزش می‌توان از شرّ سرمایه‌گذاران ناکاربلد که بازار ارزهای دیجیتال را با جوّ بحرانی مواجه کرده‌اند، خلاص شد. او فکر می‌کند که مقررات برای توسعه و اجرای مسئولانه چنین اقدام مهمی به زمان نیاز دارد.

ارزهای دیجیتال و طمع سرمایه‌گذاران

به‌اعتقاد دیوید مارکوس، یکی از مشکلات مهمی که صنعت ارزهای دیجیتال با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، طمع و زیاده‌خواهی غیر‌منطقی بسیاری از سرمایه‌گذاران است. او می‌گوید که «دانش» و «صبوری» دو اصل اساسی هستند که هر سرمایه‌گذار باید از آن آگاهی داشته باشد. همچنین، توکن‌هایی با ارزش واقعی و نه اغواکننده باید تولید شود تا صنعت رمز‌ارز بار‌دیگر جان تازه‌ای بگیرد.

پیش‌بینی آینده رمزارزها

به‌نظر می‌رسد وقتی بازیابی صنعت ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد، چند تغییر اساسی باید ملموس باشد. این تغییرات عبارت‌اند از:

  • نوآوری‌های مهم در‌زمینه پرداخت‌ها
  • اوراق بهادار به‌مثابه دارایی واقعی
  • توسعه و علاقه مجدد کاربران به بیت کوین

ارز دیجیتال 2023

 

لزوم اصلاح قوانین در بازار رمزارزها

به‌گزارش کریپتو‌دیلی، مارکوس چندان امیدوار نیست که مقررات مربوط به رمزارزها به‌درستی اجرا شود.

او معتقد است که مقررات جدید برای دارایی‌های دیجیتال و رمزارزها ضروری است؛ درست برخلاف عقیده گری گنسلر، رئیس SEC که اعتقاد دارد رمزارزها باید خود را با مقررات فعلی وفق دهند.

بدبینی به مقررات صنعت کریپتو

گری گنسلر در‌این‌باره می‌گوید: «متأسفانه به‌شدت به توانایی مدیران برای دستیابی به اجماع درزمینه رویکردهای قانونی یا نظارتی که به تعادل مناسب در بازار ارزهای دیجیتال می‌انجامد، بدبین شده‌ام… ویرانی با فرصتی برای بازسازی دوباره به‌وجود می‌آید.»

با وجود جوّ روانی بسیار دشوار، دارایی‌های دیجیتال و رمزارزها پس از گذار از دوره‌ای نسبتا طولانی و اصلاح، بسیار قوی‌تر و بهتر از قبل در بازار یکه‌تازی خواهند کرد.

جمع‌بندی

از گزارش کریپتودیلی می‌توان به این حقیقت پی برد که بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری همگی با وجود تفاوت‌های زیادشان، یک وجه اشتراک مهم دارند: آگاهی بازیگران یا سرمایه‌گذاران در این بازارها.

به‌بیان بهتر، آنچه موجب دلسردی یا بی‌اعتمادی در بازارهای مالی به  ارزش یک سهام یا ارز دیجیتال می‌شود، زیاده‌خواهی و طمع برخی از سرمایه‌گذاران خُرد است.

باوجود‌این، چند سالی است که در ایران آگاهی جامعه از بازار ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کرده است.

این روزها که قیمت دلار در ایران رو‌به‌افزایش است، بسیاری از سرمایه‌گذاران خرید تتر را به دلار کاغذی ترجیح می‌دهند؛ چرا‌که درباره پشتوانه این استیبل کوین اطلاعات کافی دارند و می‌دانند که ارز فیات آمریکا تتر را حمایت می‌کند.

شما همراهان گرامی می‌توانید برای خرید‌و‌فروش تتر، به صفحه بازار تترلند مراجعه و با کمک این سرویس جدید، مبادله‌ای آسان و امن و سودآور را تجربه کنید. 

پرسش‌های متداول 

آیا صنعت ارزهای دیجیتال دوباره برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌شود؟

به‌دلیل تلاش برای تغییر رفتار سرمایه‌گذاران کم‌تجربه، اصلاح بازار با حاشیه‌ها و سختی‌های بسیاری همراه خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا