اخبار

سیگنالی مثبت برای اتریوم

SEC تحقیقات درباره وضعیت امنیتی اتر را متوقف می‌کند

با تلاش‌های شرکت اتریوم به‌منظور تصویب ETF این رمزارز، SEC تحقیقات درباره وضعیت امنیتی اتر را متوقف می‌کند.

طبق گفته شرکت Consensys، توسعه‌دهنده اتریوم، SEC به تحقیقات خود درباره امنیتی بودن یا نبودن توکن اتر پایان داده است. ۱۹ ژوئن (۳۰خرداد)، این شرکت با انتشار پستی گفت:

بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار به ما اطلاع داده است که تحقیقاتش را درباره اتریوم ۲.۰ پایان می‌دهد. این یعنی SEC اتهام‌هایی مبنی‌بر این مسئله وارد نخواهد کرد که فروش ETH جزو معاملات اوراق بهادار است.

این توسعه‌دهنده تصمیم SEC را پیروزی بزرگی برای همه کسانی می‌داند که در توسعه و فناوری و صنعت اتریوم دخیل هستند. به‌دنبال تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای ETF اتریوم در ماه گذشته، Consensys نامه‌ای به این نهاد ارسال کرد و توضیح داد که این وجوه بر‌اساس طبقه‌بندی ETH به‌عنوان کالا هستند. 

اجتناب SEC از طبقه‌بندی قطعی اتر

لورا بروکوور، وکیل Consensys، با انتشار پستی در X، پاسخ رسمی SEC و بیانیه دقیق شرکت را درباره تصمیم این نهاد قانونی به‌اشتراک گذاشت.

او گفت:

از اواخر آوریل و زمانی‌که علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایت کردیم، اوضاع به‌طرز چشمگیری تغییر کرده و به تحولات امروز ختم شده است. پس از بیش از یک سال، تحقیقات اتریوم سرانجام بدون هیچ اتهامی به‌پایان رسید.

نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار هیچ‌چیز قطعی درباره اتریوم بیان نکرد. این سازمان با استفاده از اصطلاحات حقوقی رایج درحالی‌که اساساً نشان می‌داد پایان تحقیقات به‌معنای موافقت آژانس با اظهارات Consensys نیست، از طبقه‌بندی آن اجتناب کرد.

Consensys در شکایت علیه SEC، مدعی نظارت بیش‌از‌حد شد

کریپتونیوز می‌نویسد که در ماه آوریل، Consensys به‌دلیل «مقررات نظارتی بیش‌از‌حد» از SEC شکایت و ادعا کرد که این نهاد در تلاش‌های خود برای کنترل آینده رمزارزها، به‌ویژه با برنامه‌ریزی برای برچسب‌زدن مسئله امنیتی به اتریوم بسیار تهاجمی است. این شکایت حتی ادعا کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیش‌تر تصمیم خود را گرفته است.

علاوه‌بر‌این، Consensys با اشاره به اینکه این آژانس فقط می‌تواند اوراق بهادار را تنظیم کند و قبلاً گفته بود که اتر جزو اوراق بهادار به‌شمار نمی‌رود، به اقتدار SEC اعتراض کرد. این شکایت پس از هشدار SEC مبنی‌بر این موضوع اتفاق افتاد که کیف‌پول متامسک Consensys ممکن است قوانین اوراق بهادار را نقض کند.

Consensys در بیانیه ۱۹ژوئن خود نشان داد که در مخالفت خود با اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار درباره متامسک قاطعانه باقی مانده است. این شرکت قصد دارد در این زمینه به مبارزه با SEC ادامه دهد.

شرکت Consensys گفت:

در شکایت خود به‌دنبال اعلامیه‌ای هستیم که ارائه نرم‌افزار رابط کاربری MetaMask Swaps و Staking قوانین اوراق بهادار را نقض نمی‌کند. برای رونق‌گرفتن صنعتی که به‌عنوان ستون فقرات فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید بی‌شماری عمل می‌کند‌، نباید برای ارائه شفافیت مقرراتی مورد‌نیاز به دادخواست متوسل شد.

قیمت توکن اتریوم پس از این خبر افزایش یافت. د‌ر‌حال‌حاضر، بیش از ۳,۵۰۰ دلار معامله می‌شود که افزایش تقریبی ۳/۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا