اخبار

شرکت سیرکل موفق شد مجوز میکا را برای عرضه USDC دریافت کند

عرضه‌کننده استیبل‌کوین USDC، سیرکل، به اولین شرکتی تبدیل شد که مجوز فعالیت طبق قانون میکا را دریافت کرد. این قانون از ۱۱تیر اجرایی شده است.

قانون میکا (MiCA) مربوط به عرضه استیبل‌کوین‌ها در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا از روز ۱جولای۲۰۲۴ (۱۱تیر۱۴۰۳) اجرایی شد. از چند هفته پیش، بسیاری از صرافی‌های معتبر اعلام کردند که معامله‌های برخی از استیبل‌کوین‌ها ازجمله تتر را به‌منظور رعایت قانون میکا، متوقف یا محدود خواهند کرد. 

شرکت سیرکل، عرضه‌کننده استیبل‌کوین USDC، به اولین مجموعه‌ای تبدیل شده است که مجوز فعالیت طبق قانون میکا را دریافت می‌کند. جرمی آلر، مدیرعامل شرکت سیرکل، این موضوع را رسانه‌ای کرد. سیرکل شرکتی آمریکایی است و آلر اعلام کرد که مرکز فعالیت این شرکت در اتحادیه اروپا، واقع در کشور فرانسه خواهد بود. 

کوین‌تلگراف می‌نویسد در شرایطی که بسیاری از صرافی‌های رمزارزی در حال حذف یا محدود کردن معامله‌های تتر برای کاربران اروپایی خود هستند، استیبل‌کوین USDC می‌تواند نقش جایگزین را ایفا کند. به‌همین‌دلیل، احتمالاً در هفته‌های آتی شاهد افزایش تقاضا برای این استیبل‌کوین خواهیم بود. 

باید منتظر ماند و دید که صرافی‌ها واقعاً محدودیت‌های اعلام‌شده را روی معامله‌های USDT اعمال می‌کنند یا خیر. سؤال مهم‌تر این است که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، آیا استیبل‌کوین USDC می‌تواند به نیاز کاربران اروپایی پاسخ دهد یا نه.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا