اخبار

پشتیبانی پروتکل Certo از یواس‌دی کوین برای دریافت سود با stUSD در شبکه آزمایشی

پروتکل Certo که پیش‌از‌این فقط از استیبل‌کوین تتر پشتیبانی می‌کرد، اکنون امکان سپرده‌گذاری و دریافت وام با USDC را نیز فراهم کرده است.

پلتفرم Certo رویکردی پیش‌گامانه در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می‌دهد. درحقیقت، نوعی پلتفرم قرض‌دهی همتا‌به‌همتا (P2P) است که استفاده از اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا را به‌عنوان وثیقه برای قرض‌دادن استیبل‌کوین‌ها تسهیل و وام‌دهنده سود حاصل از مشارکت وام‌گیرندگان را دریافت می‌کند.

stUSD توکن رسید دلاری Certo است که می‌توان آن را به‌عنوان نوعی استیبل‌کوین با قابلیت کسب سود در نظر گرفت. این رمزارز از اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان وثیقه استفاده می‌کند. بر همین اساس، ارزش خود را با نسبت ثابتی با دلار آمریکا حفظ و به‌عنوان واسطه‌ای مطمئن برای مبادله و ذخیره ارزش برای کل اکوسیستم DeFi عمل می‌کند. از همه مهم‌تر، stUSD به‌منظور سودآوری برای مالکان و نگه‌دارندگان این رمزارز طراحی شده است.

ناگفته نماند که سود حاصل از آن با گذشت زمان براساس فعالیت‌های وام‌دهی زمینه‌ای انجام‌شده از‌طریق پروتکل Certo افزایش می‌یابد. این ویژگی باعث می‌شود تا stUSD در چشم‌انداز ناپایدار رمزارزها، به انتخابی بالقوه برای به‌دست‌آوردن ثبات قیمت و سودآوری تبدیل شود.

به‌گزارش کریپتودیلی، پلتفرم Certo مدتی است که با هدف بلندپروازانه خود برای پر‌کردن شکاف بین DeFi و دارایی‌های دنیای واقعی در دست توسعه قرار دارد. زمانی‌که Certo در اوایل سال جاری Testnet خود را راه‌اندازی کرد، تنها از سپرده‌گذاری و استقراض با تتر پشتیبانی می‌کرد. این فاز اولیه به Certo اجازه داد تا با آزمایش سیستم‌های خود و انجام اقدامات امنیتی تضمین‌شده در محیطی کنترل‌شده، بازخورد ارزشمندی را از کاربران اولیه دریافت کند.

مزایای ادغام Certo با USDC

درحال‌حاضر، Certo با اعلام افزودن پشتیبانی برای سپرده‌گذاری و دریافت وام با USDC در پلتفرم آزمایشی خود، گام روبه‌جلو مهمی برمی‌دارد. این اتفاقی بسیار مهم است؛ زیرا USDC به‌دلیل پذیرش گسترده آن در بازارهای مالی و رمزارزها شناخته شده است. Certo با ادغام USDC، قصد دارد طیف وسیع‌تری از کاربران را جذب کند و تطبیق‌پذیری پلتفرم را افزایش دهد. همچنین، به کاربران بیشتری اجازه دهد تا در آزمایش و بهبود ویژگی‌های این پروتکل مشارکت کنند.

با گنجاندن USDC، شرکت‌کنندگان در اکوسیستم Certo اکنون این انتخاب را دارند تا هم USDT و هم USDC را برای دریافت stUSD واریز کنند که انعطاف‌پذیری درخورتوجهی به این پروتکل اضافه می‌کند. این بهبود به کاربران اجازه می‌دهد تا پیش‌نمایش چگونگی جذب سرمایه‌هایشان در طول زمان را مستقیماً در رابط Certo مشاهده کنند.

این گزینه Dual-Stablecoin نه‌تنها راحتی بیشتری فراهم می‌کند؛ بلکه با نشان‌دادن مزایای عملی stUSD در چهارچوبی متنوع‌تر و سازگارتر، تجربه کاربر را نیز غنی‌تر می‌کند.

درحالی‌که اعلامیه امروز نقطه عطف مهمی به‌شمار می‌رود، باید توجه کنیم که Certo هنوز در مرحله آزمایشی خود فعالیت می‌کند. این مرحله از این نظر اهمیت دارد که امکان تنظیم عملکرد پروتکل و تضمین ثبات سیستم در سناریوهای مختلف و ایمن‌سازی بازخورد کاربران را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند.

مرحله آزمایشی برای Certo به‌منظور رسیدن به هدفش برای ایجاد پل ایمن بین رمزارزها و دارایی‌های واقعی جهان ضروری است. همچنین، اطمینان می‌دهد که پلتفرم پس از راه‌اندازی می‌تواند به‌طور مؤثر و مطمئن در اکوسیستم گسترده‌تر DeFi عمل کند.

Certo از‌طریق ابتکاراتی مانند این، نه‌تنها قابلیت‌هایش را گسترش می‌دهد؛ بلکه راه را برای راه‌حل‌های نوآورانه‌تر در فضای فناوری مالی هموار می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا