اخبار

صرافی بای‌بیت: بیت کوین و اتریوم در حال تصاحب جایگاه استیبل‌کوین‌هاست

در شرایط کاهش سهم استیبل‌کوین‌ها در پرتفوی سرمایه‌گذاران، رمزارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم در حال تصاحب جایگاه آن‌ها هستند.

گزارش اخیر صرافی بای‌بیت از وضعیت بازار رمزارزها، حاوی نکات جالبی است. نتیجه این گزارش نشان می‌دهد که در شرایط کاهش سهم استیبل‌کوین‌ها در پرتفوی سرمایه‌گذاران، رمزارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم در حال تصاحب جایگاه آن‌ها هستند. 

طبق این گزارش، از دسامبر‌۲۰۲۳ تا می‌۲۰۲۴ حدود ۲۶درصد دارایی کاربران در پلتفرم‌های کریپتوکارنسی را بیت‌کوین تشکیل می‌دهد. این آمار نشان می‌دهد که BTC سنگ‌بنای هرگونه سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو است. 

به‌نقل از Cointribune در همین بازه زمانی، سهم مجموعه استیبل‌کوین‌ها در پرتفوی سرمایه‌گذاران از ۵۰/۲ به ۴۲/۸درصد کاهش یافته است. تحلیلگران بای‌بیت هم‌زمانی این دو اتفاق را نشانه افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به رمزارزهای پرنوسان در‌مقایسه‌با استیبل‌کوین‌ها می‌دانند. 

در این گزارش، همچنین اعلام شده است که سرمایه‌گذاران حقوقی بیشتر روی بیت کوین و اتریوم متمرکز هستند. سهم پادشاه (BTC) و ملکه (ETH) رمزارزها در سرمایه‌گذاری‌های سازمانی بازار کریپتو به‌ترتیب ۳۸/۹ و ۲۰/۳درصد است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
cointribune

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا