اخبار

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در آستانه اعلام نرخ CPI و بهره فدرال رزرو آمریکا

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین (BTC/USD) با قیمتی در‌حدود ۶۷,۲۵۰ دلار معامله می‌شود و بازار رمزارزها خود را برای رویدادهای مهم اقتصادی در ایالات متحده آماده می‌کند. به‌زودی، ایالات متحده اطلاعات ماهانه شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی (CPI) خود را منتشر خواهد کرد که انتظار می‌رود روی ۰/۳درصد ثابت بماند.

به‌طور هم‌زمان، انتظار می‌رود که شاخص کل قیمت مصرف‌کننده (CPI) افزایش ۰/۱درصدی را نشان دهد که درمقایسه‌با میزان قبلی، یعنی ۰/۳ درصد، کمتر است. پیش‌بینی می‌شود CPI سالانه روی رقم ۳/۴ درصد باقی بماند.

این ارقام CPI حیاتی هستند؛ زیرا بینشی درباره روند تورم ارائه می‌دهند. تورم مستقیماً بر تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو تأثیر می‌گذارد. تورم بیشتر از حد انتظار ممکن است باعث شود فدرال رزرو نرخ بهره را برای مهار افزایش قیمت‌ها حفظ کند یا حتی افزایش دهد که اغلب بر جریان سرمایه‌گذاری در دارایی‌های پرخطرتر مانند رمزارزها تأثیر می‌گذارد.

برعکس، تورم کمتر می‌تواند به موضعی محتاطانه‌تر منجر شود که به‌طور بالقوه به‌نفع بیت‌کوین و سایر رمزارزها است؛ زیرا سرمایه‌گذاران به‌دنبال بازدهی بیشتر هستند.

نرخ بهره فدرال رزرو و FOMC بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد

به‌گزارش کریپتونیوز، فدرال رزرو نیز به‌زودی نرخ وجوه فدرال خود را اعلام خواهد کرد که انتظار می‌رود بدون تغییر روی رقم ۵/۵۰درصد باقی بماند. تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره حیاتی است؛ زیرا بر هزینه‌های استقراض و نقدینگی در سیستم مالی تأثیر می‌گذارد.

نرخ‌های بیشتر عموماً دلار آمریکا را تقویت و آن را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر می‌کند که می‌تواند باعث فشار نزولی بر قیمت‌های بیت‌کوین شود؛ زیرا سرمایه‌ها به دارایی‌های امن‌تر و با بازدهی بیشتر سرازیر می‌شود.

علاوه‌بر‌این، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) پیش‌بینی‌های اقتصادی و بیانیه خود را منتشر خواهد کرد. این پیش‌بینی‌ها که اغلب به‌عنوان «Dot Plot» شناخته می‌شوند، بینشی درباره مسیر نرخ بهره آینده فدرال رزرو و چشم‌انداز اقتصادی ارائه می‌دهند.

بازارها این پیش‌بینی‌ها را با دقت بررسی خواهند کرد تا احتمال کاهش یا افزایش نرخ بهره در آینده را بسنجند. پیش‌بینی‌ای که نشان‌دهنده افزایش بیشتر نرخ بهره باشد، به دلار قوی‌تر و چشم‌انداز نزولی برای بیت کوین و سایر رمزارزها می‌تواند منجر شود.

بیانیه FOMC و کنفرانس مطبوعاتی بعدی نیز محوری خواهد بود. هرگونه اشاره‌ای از مقام‌های فدرال رزرو درباره زمان کاهش احتمالی نرخ بهره می‌تواند به نوسان‌های شدید در بازار رمزارز منجر شود.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

در‌حال‌حاضر، بیت کوین با قیمت ۶۷,۲۶۲ دلار معامله می‌شود. BTC پس از اینکه خط روند صعودی را در‌حدود سطح ۶۹,۱۰۰ دلار شکست، به کمترین سطح ۶۵,۹۸۵ دلار سقوط کرد. ازاین‌رو، این پیش‌بینی برای قیمت بیت کوین نزولی است.

این سطح که با نقطه محوری سبز مشخص شده است، حمایت زیادی را به‌همراه داشته و باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. شکل‌گیری الگوی فراگیر صعودی (Engulfing) نشان‌دهنده روند بالارونده بالقوه است؛ به‌خصوص اگر قیمت بالاتر از نقطه محوری ۶۵,۹۸۵ دلار باقی بماند.

نمودار پیش‌بینی قیمت بیت کوین

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

سطوح مهم قیمت BTC شامل مقاومت مستقیم در ۶۹,۱۷۴ دلار و سطوح مقاومت بعدی در ۷۱,۰۴۱ و ۷۳,۰۰۰ دلار است. در سمت نزولی، حمایت مستقیم در ۶۴,۶۰۱ دلار و پس‌از‌آن حمایت بیشتر در ۶۳,۴۵۶ دلار و ۶۲,۱۷۹ دلار یافت می‌شود. این سطوح برای حفظ ساختار قیمت فعلی و حرکت صعودی بالقوه حیاتی هستند.

شاخص‌های فنی نیز بینشی درباره‌ حرکت بیت‌کوین ارائه می‌دهند. شاخص قدرت نسبی (RSI) روی ۴۰/۲۵ قرار دارد که حاکی از حرکت نزولی اندک، اما با قابلیت بازگشت است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا