اخبار

شکست روند خروجی ۷روزه؛ ورود ۳۱میلیون دلار سرمایه به صندوق‌های ETF بیت کوین

با شکست روند خروجی ۷روزه سرمایه از بازار رمزارزها، مبلغی درحدود ۳۱میلیون دلار سرمایه به صندوق‌های ETF بیت کوین وارد شده است.

۲۵ژوئن (۵تیر) صندوق‌های ETF بیت کوین در ایالات متحده با جذب ورودی خالص ۳۱میلیون‌دلاری، شاهد تغییرات مثبتی در روند بازار بودند. براساس داده‌های SoSoValue، این رقم تغییر چشمگیری را درمقایسه‌با خروجی خالص هفته معاملاتی اخیر در ۱۱ صندوق ETF بیت کوین نشان می‌دهد. 

به‌طور خاص، FBTC با ۴۹میلیون دلار در صدر فهرست ورودی‌های خالص روز سه‌شنبه قرار گرفت و پس‌از‌آن BITB با ۱۵میلیون دلار جایگاه دوم را ازآنِ خود کرد. همچنین، HODL VanEck نیز شاهد ورودی خالص ۴میلیون‌دلاری بود.

خروج سرمایه از GBTC

درمقابل، شرکت GBTC که متعلق به گری‌اسکیل است، شاهد خروج خالص ۳۰/۳میلیون‌دلاری بود؛ درحالی‌که ARKB خروج خالص ۶میلیون‌دلاری را گزارش کرده است.

IBIT بلک‌راک، بزرگ‌ترین EFT بیت کوین ازنظر ارزش خالص دارایی، نیز در روز سه‌شنبه شاهد جریان صفر بود. با‌این‌حال، حجم معاملات روزانه درخورتوجهی معادل ۱/۱میلیارد دلار را ثبت کرد. به‌طور مشابه، Invesco ،Galaxy Digital ،Valkyrie و Franklin Templeton نیز در روز سه‌شنبه جریان صفر را گزارش کردند.

۱۱ صندوق EFT بیت کوین از زمان عرضه در ماه ژانویه تا روز سه‌شنبه، درمجموع ورودی خالص ۱۴/۴۲میلیارددلاری را جمع‌آوری کرده‌اند که نشان‌دهنده علاقه شدید سرمایه‌گذاران با وجود روند خروج اخیر است.

در همین حال، پس از دریافت تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ماه گذشته، صادرکنندگان آمریکایی به‌شدت در حال تلاش برای راه‌اندازی ETF اتریوم هستند.

هفته گذشته، شرکت‌ها بیانیه‌های ثبت S-1 اصلاح‌شده را ثبت کردند و کارشناسان صنعت مانند مدیر ارشد اطلاعات Bitwise، مت هوگان، پیش‌بینی می‌کنند که صندوق‌های ETF اتریوم در هفته آینده راه‌اندازی شوند.

هوگان پیش‌بینی می‌کند که ETFهای اتریوم می‌توانند در ۱۸ ماه اول عرضه در ایالات متحده، حدود ۱۵میلیارد دلار ورودی خالص را جمع‌آوری کنند.

دولت آلمان فروش بیت‌کوین را آغاز می‌کند

به‌نقل از کریپتونیوز، دولت آلمان فروش دارایی‌های مصادره‌شده BTC خود را آغاز کرده است. ارزش تقریبی این دارایی‌ها ۳ میلیارد دلار است که در سال ۲۰۲۰ از وب‌سایت Movie2k.to توقیف شدند.

هفته گذشته، دولت آلمان حدود ۳۲۵میلیون دلار بیت کوین فروخته است و احتمال فروش مقادیر بیشتر در آینده نیز وجود دارد. طبق اخبار منتشرشده، دولت آلمان اخیراً از کیف‌پولی مشترک، ۲۰۰ بیت‌کوین به کوین‌بیس و ۲۰۰ بیت‌کوین دیگر را به کراکن منتقل کرده است.

علاوه‌بر‌این، توزیع قریب‌الوقوع بیت کوین به مشتریان سابق صرافی رمزارز منحل‌شده Mt. Gox می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد. این توزیع ممکن است شامل ورود حداکثر ۱۴۰هزار بیت کوین به بازار باشد که ارزش بالقوه آن حدود ۹میلیارد دلار است.

درحالی‌که نگرانی‌هایی درباره فشار فروش ناشی از توزیع بیت‌کوین‌های جدید به بازار مطرح شده است، برخی استدلال می‌کنند که تأثیر آن چندان زیاد نخواهد بود. 

در همین حال، محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال دومین هفته متوالی خروج سرمایه را تجربه کردند که مقدار آن به ۵۸۴میلیون دلار رسید. اعتقاد بر این است که بدبینی سرمایه‌گذاران به کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو، یکی از عوامل مؤثر بر این خروج سرمایه بوده است.

در سطح جهانی، هفته گذشته شاهد کمترین حجم معاملات در ETP از زمان راه‌اندازی صندوق‌های ETF بیت کوین ایالات متحده در ژانویه بود. مجموع مبلغ معاملات در طول این هفته، تنها ۶/۹میلیارد دلار گزارش شده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا