اخبار

بعد از یک هفته کاهش، بیت کوین به بیش از ۵۹هزار دلار رسید

پس از یک هفته کاهش، بیت کوین ۹جولای۲۰۲۴ (۱۹تیر۱۴۰۳) رشد مجددی را تجربه کرد و به بیش ۵۹ هزار دلار رسید؛ اما در‌حال‌حاضر، قیمتش همچنان ۵درصد کمتر از هفته گذشته است.

تحلیلگران کاهش اخیر قیمت بیت کوین را به شروع فرایند تسویه‌حساب با طلب‌کاران صرافی Mt. Gox مرتبط دانسته‌اند. Mt. Gox که زمانی بزرگ‌ترین صرافی بیت‌کوین در جهان بود، در سال ۲۰۱۴ نابود شد. دلیل اصلی این سقوط، هک‌شدن وب‌سایت Mt. Gox و سرقت صدهاهزار بیت کوین از حساب‌های کاربران آن بود. این اتفاق باعث ایجاد بی‌اعتمادی گسترده در بازار رمزارزها شد.

سرمایه‌گذاران ممکن است تا ۹۰ روز برای دسترسی به وجوه خود منتظر بمانند. باوجوداین‌، بازپرداخت‌های تأییدشده با انتقال ۴۷,۲۸۸ بیت کوین از یکی از کیف‌پول‌های سرد مرتبط با Mt. Gox به آدرسی جدید که احتمالاً برای بازپرداخت در نظر گرفته شده است، باعث واکنش بازار شد.

مقام‌های آلمانی با فروش بیت‌کوین‌های توقیف‌شده، میلیون‌ها دلار را پس گرفتند

کریپتونیوز می‌نویسد عامل دیگری که باعث کاهش قیمت بیت کوین شد، انتقال مقادیر زیادی BTC به‌دست مجری قانون آلمان به صرافی‌ها بود.

در اوایل سال جاری، اداره پلیس جنایی فدرال آلمان ۴۹,۸۵۷ بیت کوین را از اپراتورهای Movie2k.to، وب‌سایت دزدی دریایی که آخرین فعالیتش در سال ۲۰۱۳ بوده، مصادره کرد. از اواسط ژوئن، دولت این کشور بیش از ۱۰هزار بیت‌کوین فروخته که فشار نزولی بر قیمت بازار BTC وارد کرده است.

متعاقباً سرمایه‌گذارانی که معتقدند بازار ممکن است بیش‌ازحد به این موضوع واکنش نشان داده باشد، این موضوع را فرصتی برای خرید با تخفیف تلقی کردند. بر همین اساس، دیروز مقام‌های آلمانی بیش از ۲۰۰میلیون دلار رمزارز را از صرافی‌ها پس گرفتند تا به بهبود بازار کمک کنند.

نهنگ‌های جدید بیت کوین در دو هفته ۱میلیارد دلار ضرر کردند

 به‌گفته جولیو مورنو، رئیس تحقیقات کریپتوکوانت، نهنگ‌های جدید بیت‌کوین در دو هفته گذشته حدود ۱میلیارد دلار ضرر کرده‌اند. این سرمایه‌گذاران جدید پیش‌ازاین در سه‌ماهه اول سال جاری سود کرده بودند. درمقابل، سرمایه‌گذاران بلندمدت BTC در اوایل ژوئن سود خود را نقد کردند.

کاهش اخیر از میزان سودهای تحقق‌نیافته به‌شدت کاسته است. این موضوع عمدتاً به‌دلیل فروش بیت‌کوین به‌واسطه مالکانی رخ داده است که به‌صورت بلندمدت در بازار فعالیت کرده‌اند. نسبت MVRV که ارزش بازار را با ارزش تحقق‌یافته مقایسه می‌کند، اکنون حدود ۱.۵ است. این رقم نشان می‌دهد که به‌طور متوسط فعالان بازار سود محقق‌نشده ۵۰درصدی دارند.

بیت کوین هفته گذشته را در قیمت ۵۵,۸۵۰ دلار به‌پایان رساند که نشان‌دهنده کاهش ۱۱‌درصدی درمقایسه‌با قیمت پایانی هفته قبل، یعنی حدود ۶۲,۷۷۵ دلار است. فشار فروش قوی در طول هفته مشهود بود. BTC در ۴جولای۲۰۲۴ (۱۴تیر۱۴۰۳) با قیمت ۵۳,۵۰۰ دلار معامله شد. سپس به ۵۸,۲۵۰ دلار بازگشت و درنهایت، در ۵۵,۸۵۰ دلار بسته شد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا