اخبار

موج اصلاح قیمت در بازار رمزارزها؛ قیمت بیت کوین به کمتر از ۶۲,۵۰۰ دلار رسید

با سقوط قیمت بیت کوین به کمتر از ۶۲,۵۰۰ دلار، این رمزارز کمترین ارزش خود در یک ماه اخیر را تجربه کرد. به‌دنبال این اتفاق، دیگر رمزارزهای بازار نیز دچار ریزش‌های سنگینی شدند.

قیمت بیت کوین اوایل امروز به کمتر از ۶۲,۵۰۰ دلار سقوط کرد. این در حالی است که کل بازار رمزارزها یکی از افت‌های قیمت‌های هفتگی ناامیدکننده خود در سال جاری را تجربه می‌کند.

در‌حال‌حاضر، BTC با قیمت حدود ۶۲,۴۹۰ دلار معامله می‌شود که کمترین میزان ماهانه آن به‌شمار می‌رود. به‌طور کلی، قیمت بیت کوین در ۷ روز گذشته ۶درصد کاهش یافته است. سقوط قیمت بیت کوین در پی جریان خروج سرمایه شش‌روزه از صندوق‌های EFT بیت کوین ایالات متحده رخ داد که باعث دامن‌زدن به ابهام‌ها درباره سیاست‌های پولی شده بود. 

به‌نقل از کریپتونیوز، قیمت اتریوم (ETH)، دومین رمزارز پیشرو، نیز در ۷ روز گذشته بیش از ۶‌درصد کاهش یافته است. طبق داده‌های کوین‌گکو، اتریوم در اوایل این ماه با قیمت تقریباً ۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شد؛ اما در زمان نوشتن این خبر به ۳,۳۶۰ دلار سقوط کرده است.

فدرال رزرو امسال فقط یک بار نرخ بهره را کاهش می‌دهد

فدرال رزرو در اوایل این ماه نرخ بهره پایه خود را بدون تغییر باقی گذاشت و اشاره کرد که در سال جاری، تنها یک بار نرخ بهره را کاهش می‌دهد که کمتر از از سه کاهشی است که قبلاً پیش‌بینی کرده بود. به‌گفته فدرال رزرو، نشانه‌هایی از کاهش تورم وجود دارد؛ اما هنوز به هدف سالانه ۲ درصدی این نهاد نرسیده است.

نرخ‌های بهره زیاد تأثیر معکوس بر ارزش رمزارزها می‌گذارد؛ زیرا جذابیت دارایی‌های ریسک‌محور مانند رمزارز در چنین مواقعی کاهش می‌یابد.

اصلاح قیمت بیشتر برای تمام آلت‌کوین‌های اصلی

ارزش کل بازار رمزارز به ۲/۳۹تریلیون دلار کاهش یافته و تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ۳/۵درصد اصلاح شده است. ارزش آلت‌کوین‌های برتر مانند بایننس‌کوین و سولانا و ریپل در ۷ روز گذشته به‌ترتیب ۶/۶ و ۱۶ و ۴ درصد کاهش یافته‌ است.

رمزارز شبکه اجتماعی تلگرام، TON، نیز که اخیراً عملکرد موفقی داشت، درمقایسه‌با بیشترین قیمت خود، یعنی ۸/۲۵ دلار که در اوایل این ماه ثبت شده بود، تقریباً ۱۳درصد کاهش یافته است.

رمزارزهای مبتنی‌بر میم، ازجمله دوج‌کوین و شیبا اینو و پپه نیز در ۲۴ ساعت گذشته به‌ترتیب ۵ و ۶ و ۱۱ درصد کاهش یافته‌اند. در‌این‌میان، داگ‌ویف‌هت (Dogwifhat) بیشترین ضرر را متحمل شده است؛ زیرا تقریباً نیمی از سود خود را در هفته گذشته از دست داده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا