اخبار

آیا ردیابی رفتار نهنگ‌های بیت‌کوین بی‌ارزش شده‌ است؟

کارشناسان حوزه رمزارز بعد از کش‌وقوس‌های فراوان احتمال می‌دهند که ردیابی رفتار نهنگ‌های بیت‌کوین را نمی‌توان به‌عنوان سیگنال کاربردی در تنظیم استراتژی دانست.

یکی از روش‌های مرسوم که در تحلیل بازار رمزارزها استفاده می‌شود، ردیابی حرکات کیف‌پول نهنگ‌های بیت‌کوین است. حالا به‌نظر می‌رسد برخی از تحلیلگران بازار رمزارزها معتقدند که بررسی حرکات نهنگ‌های بیت‌کوین لزوماً سیگنال کاربردی برای شکل‌دهی به استراتژی مناسب نیست.

جیمز چک، تحلیلگر ارشد بیت‌کوین، با انتشار پستی در شبکه‌ اجتماعی ایکس، مفید‌بودن این کار را رد و اشاره‌ کرده‌ است: «حتی یک‌بار هم ندیدم که این اطلاعات مفید باشد. این‌ها به‌درد شبکه‌های اجتماعی می‌خورد و هرگز تحلیل جدی و ارزشمندی نیست.»

کوین‌تلگراف می‌نویسد که تحلیلگر رمزارزی دیگری با نام مستعار TXMC اخیراً در شبکه اجتماعی ایکس درزمینه استفاده از معیار رفتار نهنگ‌ها  و نشر اطلاعاتی این‌چنینی درباره آن‌ها هشدار داد.

این تحلیلگران در پست‌هایی متفاوت توضیح دادند که وقتی نهنگ‌ها مقادیر زیادی BTC را در مدت‌زمان کوتاهی می فروشند، همیشه نشان‌دهنده این نیست که فروش در حال وقوع است.

چک در توضیح پیام خود به این نکته اشاره می‌کند اطلاعات رفتار نهنگ‌ها فقط بخشی از جامعه‌ای بزرگ‌تر است. این نهنگ‌ها گاهی اوقات شرکت‌ها و مؤسسه‌هایی با کیف‌پول‌های متعدد و صدهاهزار مشتری هستند.

جیمز چک در پستی دیگر توضیح داد: «داده‌های اطراف این نهادها پر‌سر‌و‌صدا هستند. تقریباً می‌توانم تضمین کنم که کیف‌پول‌های بزرگ یا نهنگ‌هایی که در حال تماشای آن هستید، ETF و صرافی‌ها هستند.»

به‌نظر می‌رسد با اظهارنظر کارشناسان و تحلیلگران مطرح دیگر نمی‌توان همه حرکت‌های نهنگ‌ها را نشانه‌ای برای پیش‌بینی روند قیمت بیت‌کوین دانست.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا