اخبار

تحلیلگر کریپتوکوانت: قیمت بیت کوین به ۴۷هزار دلار کاهش می‌یابد

ادل اکسل جونیور، یکی از تحلیلگران کریپتوکوانت، پیش‌بینی می‌کند که احتمال ریزش قیمت بیت کوین به زیر ۴۷هزار دلار بسیار زیاد است.

باتوجه‌به اینکه قیمت بیت کوین به کمترین سطح خود از اواخر فوریه رسیده است، یکی از تحلیلگران کریپتوکوانت کاهش ۱۶درصدی دیگری را برای این رمزارز پیشرو پیش‌بینی کرده و ۴۷هزار دلار را به‌عنوان کمترین سطح برای پادشاه رمزارزها پیشنهاد داده است. به‌گفته این تحلیلگر، این رقم براساس میانگین قیمتی مشاهده‌شده برای همه کوین‌ها در ۳۰ روز گذشته پیش‌بینی شده است.

چه زمانی بیت کوین به کف قیمت خود در بازار می‌رسد؟

تحلیلگر کریپتوکوانت، ادل اکسل جونیور، این هفته پیشنهاد کرد که ۴۷هزار دلار نشان‌دهنده ۲۵درصد کاهش از میانگین قیمت خرید دارندگان بیت کوین در کوتاه‌مدت است. براساس گزارش LookIntoBitcoin، قیمت تمام‌شده بیت کوین برای مالکان کوتاه‌مدت تا روز چهارشنبه ۶۴,۶۱۴ دلار بوده است.

ادل اکسل جونیور روز پنجشنبه نوشت:

این نقطه مقاومت قدرتمندی برای خریداران جدید خواهد بود. اصلاحات ارگانیک قبلی در بازار صعودی بین ۱۱۰ تا ۶۰ روز به‌طول انجامید.

تحلیل درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این سطح قیمتی اغلب باعث تسلیم‌شدن در بین مشارکت‌کنندگان جدید بازار می‌شود. کسانی که اغلب وقتی رشد سرمایه‌گذاری‌هایشان منفی می‌شود، با وحشت دارایی‌شان را می‌فروشند.

تحلیلگر کریپتوکوانت به سطح قیمتی ۴۶,۳۰۰ دلار اشاره کرد که میانگین قیمت ورود خریداران در سال گذشته است. از ۵جولای‌۲۰۲۴ (۱۵تیر۱۴۰۳)، بیت‌کوین با قیمت ۵۶,۳۷۴ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده کاهش ۲۰/۷۳درصدی درمقایسه‌با ماه گذشته است.

به‌تعویق‌افتادن افت قیمت بیت کوین

به‌نقل از کریپتونیوز، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که افت اخیر قیمت بیت‌کوین مدت‌ها به‌تعویق افتاده بود. از اواخر سال ۲۰۲۲، این هفته اولین‌باری است که بیت‌کوین بیش از ۲۰درصد از بیشترین قیمت‌ش عقب‌نشینی کرده است و اکنون ۲۳/۵۸درصد از بیشترین قیمت تاریخی‌اش، یعنی ۷۳,۷۰۰ دلار در مارس، کاهش یافته است.

این در حالی است که بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ و هم‌زمان با ثبت مداوم رکوردهای جدید، شاهد چندین عقب‌نشینی بیش از ۲۰ تا ۳۰درصدی بوده است. در مارس۲۰۲۰، این رمزارز در بحبوحه وحشت ناشی از کووید۱۹، ۶۰درصد اصلاح شد و سپس در ۱۳ ماه پس‌از‌آن، حدود ۲ برابر افزایش یافت.

بر همین اساس، به‌نظر می‌رسد که بازار فعلی بیت‌کوین تحت‌تأثیر نوع جدیدی از وحشت قرار گرفته است. روز جمعه، صرافی ورشکسته Mt. Gox اعلام کرد که بازپرداخت بیت‌کوین‌های ازدست‌رفته مشتریان را آغاز کرده است. این در حالی‌ است که از این میزان، ۱۳۸,۹۸۵ بیت کوین (۷/۵۲میلیارد دلار) همچنان باقی مانده است.

بااین‌حال، ادل اکسل جونیور ادعا می‌کند که وحشت واقعی هنوز رخ نداده است و او نوسان‌های بیشتری را برای آینده پیش‌بینی می‌کند. وی دیروز با انتشار پستی اظهار کرد:

در شرایط فعلی، ۴۷هزار دلار به‌اندازه سه هفته پیش که در ۷۰هزار دلار بودیم، وحشتناک به‌نظر نمی‌رسد؛ بنابراین، به تغییرات بیشتر و با سرعت کمتر نیاز داریم.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا