اخبار

نانسن: نزدیک به نیمی از دریافت‌کنندگان ایردراپ ZKsync تمامی توکن‌های خود را فروختند

بر‌اساس داده‌های درون‌بلاک‌چینی، دریافت‌کنندگان ایردراپ مورد‌انتظار ZKsync بلافاصله پس از دریافت، کل کوین‌های جدید خود را فروختند.

براساس گزارش نانسن، ارائه‌دهنده تحلیل بلاک‌چینی، تقریباً ۴۱درصد از ۱۰‌هزار آدرس اتریوم برتر که توکن‌های ZK را دریافت کردند، کل سرمایه‌گذاری خود را در ۲۴ ساعت پس از ایردراپ روز دوشنبه فروختند. نانسن این گروه را «فراری‌ها» طبقه‌بندی می‌کند؛ یعنی سرمایه‌گذارانی که توکن‌های خود را بدون توجه به شرایط یا با کوچک‌ترین مشکلی می‌فروشند.

فرار از ایردراپ ZKsync

کریپتونیوز می‌نویسد که ۳۰/۱درصد دیگر از دریافت‌کنندگان بخشی از دارایی‌های خود را فروختند؛ درحالی‌که تنها ۲۸/۸درصد کل ایردراپ را نگه داشتند یا به میزان دارایی خود اضافه کردند.

این آدرس‌ها فقط ۱/۴۴درصد از کل کیف‌پول‌های واجد‌شرایط برای دریافت ایردراپ را نشان می‌دهند؛ بنابراین، ممکن است این روند برای دریافت‌کنندگان با حجم دارایی کمتر متفاوت باشد.

در‌مجموع، آدرس‌هایی که تمام توکن‌های ZK خود را فروختند، ۳۴۶/۷میلیون دلار فشار فروش ایجاد کردند؛ درحالی‌که فروشندگان جزئی ۱۴۹/۲‌میلیون دلار از توکن‌هایشان رو فروختند.

طبق گفته کوین‌گکو، ارزش بازار فعلی ZK، درحدود ۷۵۱میلیون دلار است. قیمت این توکن در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶/۶درصد کاهش یافته و به حجم معاملات تقریباً ۱‌میلیارددلاری رسیده است.

فروش‌های گسترده برای توکن‌های ایردراپ‌شده جدید موضوعی چندان غیرعادی نیست. استارک‌نت (Starknet)، شبکه لایه‌دوم رقیب اتریوم، تنها یک روز پس از ایردراپ فوریه خود، شاهد کاهش ۴۹درصدی ارزش توکن خود بود.

این فروش نیز در بحبوحه عقب‌نشینی گسترده بازار رمزارز رخ می‌دهد؛ به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت گذشته، ارزش بیت کوین و اتریوم به‌ترتیب ۲/۹ و ۲/۷۸درصد کاهش‌ یافته‌ است.

بزرگ‌ترین دریافت‌کننده ایردراپ ZKsync، بیش از ۸/۳ میلیون ZK را دریافت کرد که در زمان نگارش این متن ۱/۷میلیون دلار ارزش دارد.

گروه عظیمی از دریافت‌کنندگان کوچک‌تر نزدیک به ۵۳هزار توکن دریافت کردند که اکنون حدود ۱۰,۶۰۰ دلار ارزش دارند. کل ایردراپ ۳/۶۷۵میلیارد ZK را در میان کاربران اولیه و پذیرندگان ZKsync توزیع کرد.

ZKsync چیست؟

ZKsync بلاک‌چینی لایه‌دوم است که از رول‌آپ‌های اثبات دانش صفر برای امکان‌پذیر‌کردن تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر اتریوم استفاده می‌کند و درعین‌حال از امنیت اقتصادی اتریوم بهره می‌برد. دارندگان توکن‌های ZK می‌توانند در حاکمیت شبکه شرکت و توکن‌های خود را واگذار کنند و اعضای فعال جامعه باشند.

درحالی‌که بسیاری از توکن‌های اولیه به کاربران شبکه اختصاص یافت، برخی دیگر به «کمک‌کنندگان»، توسعه‌دهندگان، محققان، جوامع و شرکت‌ها رسیدند. کل ارزش بازار ZKsync معادل ۲۱‌میلیارد واحد است و این یعنی ۱۷درصد از توکن‌ها تاکنون وارد بازار شده‌اند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا