اخبار

Aave DAO استیبل‌کوین اختصاصی‌اش را در آربیتروم راه‌اندازی می‌کند

پس از راه‌اندازی روی بلاک‌چین اتریوم، این بار Aave DAO استیبل‌کوین خود موسوم به GHO را روی بلاک‌چین آربیتروم راه‌اندازی کرد.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز آوه (Aave DAO) استیبل‌کوین GHO خود را به‌عنوان بخشی از «استراتژی توسعه چندزنجیره‌ای» روی بلاک‌چین آربیتروم (Arbitrum) راه‌اندازی کرد. امید می‌رود که افزودن آربیتروم به پذیرش گسترده این استیبل‌کوین کمک کند.

Theblock می‌نویسد که آوه (Aave) پروتکل غیرمتمرکز مبتنی‌بر بلاک‌چین است که به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های رمزنگاری‌شده را قرض دهند و وام بگیرند. این پروتکل به‌عنوان بازار نقدینگی عمل می‌کند؛ جایی که کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را به استخرهای نقدینگی وام دهند و در ازای آن سود کسب کنند یا از این استخرها برای استقراض دارایی‌های رمزنگاری دیگر بهره ببرند.

در‌واقع، آوه بازار وام‌دهی همتا‌به‌همتا (P2P) است که در آن، افراد می‌توانند بدون نیاز به واسطه‌های مالی سنتی، به یکدیگر وام دهند و وام بگیرند. به‌گفته سخن‌گوی آوه (Aave)، راه‌اندازی استیبل‌کوین GHO بخشی از «استراتژی توسعه چند‌زنجیره‌ای» این شرکت بوده است. وی دراین‌باره اظهار کرد:

این استیبل‌کوین با پشتوانه چند دارایی که به‌صورت ذاتی با پروتکل آوه (Aave) مرتبط است، از پروتکل استاندارد بین‌زنجیره‌ای چین‌لینک (CCIP) استفاده خواهد کرد و به‌تدریج راه‌اندازی می‌شود. این فرایند ابتدا با آربیتروم شروع می‌شود و به‌مرورزمان به شبکه‌های دیگر گسترش می‌یابد.

طبق اعلام Aave DAO که عرضه توکن را مدیریت می‌کند، استیبل‌کوین GHO به‌صورت ذاتی با پروتکل Aave ارتباط دارد و کاملاً پشتیبانی‌شده و شفاف است. دارایی‌های موجود در پروتکل Aave نیز می‌توانند برای پشتیبانی از GHO استفاده شوند.

فوریه۲۰۲۳، آوه استیبل‌کوین اختصاصی خود به نام GHO را روی شبکه آزمایشی گورلی (Goerli) منتشر کرد که محیطی آزمایشگاهی برای بلاک‌چین اتریوم است. راه‌اندازی اولیه GHO در گورلی به‌عنوان گامی مقدماتی برای استفاده نهایی آن در نظر گرفته می‌شد.

پس از گذشت تقریباً یک سال از انتشار اولیه در گورلی و اطمینان از عملکرد صحیح و امنیت قرارداد هوشمند GHO، تیم آوه درنهایت آن را روی شبکه اصلی اتریوم فعال کرد. هدف از توسعه آوه به آربیتروم و شبکه‌های بعدی، افزایش دسترسی و پذیرش و کاهش هزینه تراکنش‌ها است.

استانی کولچوف، بنیان‌گذار و مدیرعامل Aave Labs، در بیانیه‌ای گفت:

ادغام با شبکه‌های دیگر باعث کاهش کارمزدها و ارائه تراکنش‌های سریع‌تر و بهبود نقدینگی می‌شود. همچنین، GHO را برای کاربران جذاب‌تر می‌کند و زمینه‌ساز کاربردهای جدیدی از جمله پرداخت‌های دیجیتال با GHO می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
theblock

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا